Překvapení na jihu

První výhru v sezóně trochu nečekaně získaly basketbalistky Strakonic, když po nejlepším výkonu v tomto ligovém ročníku zdolaly na domácí palubovce Trutnov 78:73. S jednou výhrou se tak dotáhly na Slovanku, za Trutnovem jsou zpět ještě o jeden další úspěch.

Jihočešky v utkání ani jednou neprohrávaly, přesto to žádná jasná výhra nebyla. V duelu jako na houpačce vedly domácí hráčky rychle 10:2, aby byl po první čtvrtině jejich náskok nejtěsnější jednobodový. V druhé čtvrtině to bylo o sedm, pak se Trutnov dostal na dva body, aby krátce před půlí ztrácel dokonce dvanáctibodovým rozdílem. Kolem dvouciferné hranice se poté rozdíl držel téměř celou třetí čtvrtinu, než se Východočešky náporem v jejím závěru přiblížily zpět do hry. V tahanici poslední čtvrtiny to bylo šest minut před koncem o tři body pro domácí, ale trojka domácí Michaely Jánské o dvě minuty později dokončila sedmibodovou sérii Strakonic, a tedy rozdíl posunula zpět na deset bodů. Trutnov ještě šesti body v řadě kontroval, ale v divokém závěru trefila důležitý koš Luisa Vydrová a domácím nevadily ani minuté šestky, které kompenzovaly útočným doskokem.

I při pohledu na statistiky rozhodovaly maličkosti. Domácí sice ztratily o míč více, ale zase doskočily o šest míčů víc a měly lepší úspěšnost střelby, zejména trojek. Luisa Vydrová dokonala svůj čtyřicetiminutový večer 22 body, domácí kapitánka Michaela Jánská vstřelila 19 bodů. Trutnovu nestačilo 20 bodů a 14 doskoků Whisper Fisher, na patnáct se dostala Raina Tomašicka.