Premiéra Suchanové nestačila

Skvělý návrat do nejvyšší ženské soutěže po mateřství si připsala dlouholetá opora reprezentace Kateřina Elhotová, nyní již hrající po svatbě pod jménem Suchanová. K dokonalosti chybělo málo, při premiéře padla její Slavia doma se mladým týmem KP Brno, který ale nasbíral cenné zkušenosti v EuroCupu, o jediný bod 71:72.

Slávistky přitom vedly jen krátce v první čtvrtině a nedokázaly si vytvořit vyšší náskok. Po zbytek duelu pak ztrácely, přesto ještě v posledních sekundách myslely na výhru. Královopolanky ve druhé čtvrtině odskočily do sedmibodového vedení a po přestávce dokonce krátce vedly dvouciferným rozdílem, Pražanky ale pod vedením Suchanové vždy zabojovaly a dostaly se zpět do hry. Při slabší úspěšnosti střelby i doskakováním si pomáhaly zejména šestkami a nižším počtem ztracených míčů.

Když to tři a půl minuty před koncem bylo po koši hostující Karolíny Šotolové o osm pro KP, vypadalo to na jasnou koncovku. Slavia ale ještě zabojovala a pět trestných hodů Suchanové dostalo deset sekund před koncem domácí na dostřel. Pražanky pak faulovaly Evu Kopeckou, která trefila jen jednu šestku a dala domácím hráčkám ještě šanci, tu ale využít nedokázaly, když s klaksonem skórovala Kateřina Rokošová pouze za dva body. Kvůli chybě tabule, kde chyběla šestka Kopecké, to chvíli vypadalo na prodloužení, ale nakonec se vše srovnalo a KP mohlo slavit.

Kateřina Suchanová při svém návratu za 34 minut zvládla 22 bodů, ale neměla příliš pomoci od spoluhráček. Na druhé straně jí kontrovala Anežka Kopecká s 19 a Karolína Šotolová se 17 body.