První prohra USK

První letošní porážka v novém ročníku Euroligy potkala ve středečním domácím utkání s polskými Polkowicemi. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové prohrály 80:83 a propadly se na druhou příčku tabulky právě za své poslední soupeřky.

Pražanky daly prvních pět bodů utkání, a i přes odpor soupeřek to vypadalo, že duel kontrolují. Na začátku druhé čtvrtiny šly domácí hráčky dokonce do sedmibodového vedení, to ale nedokázaly udržet, a ještě ve druhé čtvrtině, konkrétně tři minuty před poločasem poprvé prohrávaly. V divoké třetí čtvrtině předvedly svou bodovou sérii nejprve hostující hráčky a dvakrát se vyšplhaly dokonce do čtrnáctibodového náskoku. Ten ale nedokázaly udržet, když se rozstřílel USK a třiceti body ve třetím období si zajistil mírný náskok do poslední čtvrtiny.

Dramatický duel vrcholil až v posledních minutách. Dvě a půl minuty před koncem poslala USK naposledy do vedení Alyssa Thomas, ale pak už Pražanky neskórovaly. Polkowice naopak trefily nejprve trojku a následně přidaly minutu a čtvrt před koncem koš, který určil konečný stav. Úplný závěr byl přehlídkou chyb a minutých střel, potenciálně vyrovnávací trojky minuly Teja Oblak a před ní i Tereza Vyoralová.

V dresu USK střelecky zářila Valériane Vukosavljevič s 28 body, na 21 bodů a 12 doskoků se dostala Alyssa Thomas. Obřím výkonem dovedla Polkowice k výhře Stephanie Mavunga s 25 body a 17 doskoky. Po reprezentační přestávce čeká USK další duel sedmého prosince na palubovce Fenerbahce Istanbul.

Natália Hejková (trenérka ZVVZ USK Praha): „Mrzí nás to, protože zápas nebyl dobrý, ale stejně jsme ho mohly vyhrát. Je to velká škoda, protože kdybychom vstoupily normálně do druhého poločasu a nedovolily soupeři tu šňůru, tak vyhrajeme. Byla to nekoncentrace, ale také jsme hrály úplně totálně pomalý basket a tým se v tu chvíli rozpadal. Potom jsme se chytily v obraně a všechno se změnilo. O to víc výsledek mrzí. Měly jsme hodně hloupých ztrát. Tři zápasy, které jsme vyhrály, předčily naše očekávání. Věděly jsme, že budeme mít obrovský problém pod košem. Nemáme podkošové hráčky, musíme vymýšlet nějaký způsob obrany, který by byl soupeři nepříjemný a nám vyhovoval.“