První rána USK

První hladký krok k postupu do semifinále Chance ŽBL udělaly hráčky ZVVZ USK Praha, když zvítězily v úvodním čtvrtfinále nad Slovankou 117:51. Druhý zápas série je na programu v úterý.

USK se rozhodl, že si nebude dělat problémy a do zápasu nastoupil prakticky v kompletní sestavě pouze bez Alyssy Thomas, která play off Euroligy hrála s poraněnou nohou. V úvodním poločase nastřílely favoritky dvakrát po osmatřiceti bodech a zejména ve druhé čtvrtiny přitlačily soupeřky i v obraně a zápas rozhodly. Za druhé hrací období totiž Slovanka nastřílela jen dva koše z pole a celkem pět bodů. Po přestávce mohly hráčky USK lehce povolit a už příliš netlačit na skóre prostřídáním sestavy, i tak z toho byla ale očekávaná poklidná výhra.

Střelkyní zápasu byla Brionna Jones s 26 body, Temitope Fagbenle dodala 24 bodů a 12 doskoků. Do dvouciferných čísel se dostalo celkem šest hráček USK. Slovanku vedla s patnácti body Andrea Ondroušková.