První s posledním a comeback Satoranské

RENOMIA Ženská basketbalová liga je zpět. Začíná se zlehka, čtyři zápasy 13. kola neslibují zamávat tabulkou základní části. O víkendu se na palubovku nedostanou hráčky východočeských celků, derby Sokol Hradec Králové - Kara Trutnov bylo předehráno před televizními kamerami a Hradec v něm uspěl 90:46.

Stovka po 30 minutách?

117 bodů. 94 bodů. 106 bodů. To jsou bilance ZVVZ USK Praha proti BK Strakonice-U19 Chance v posledních třech utkáních - ovšem po třech čtvrtinách. Aktuálně nejlepší ofenziva v Evropě by mohla stovku atakovat už ve třetí čtvrtině. Celkově ve zmíněných zápasech Pražanky nastřílely 155, 127 a 147 bodů.

Veronika Voráčková se v posledním ligovém zápase loňského roku neobjevila, a tak její střelecká bilance zůstala na 987 bodech. Tisícovku může českobudějovická rodačka pokořit proti svému předchozímu klubu.

Utkání BK Strakonice-U19 Chance - ZVVZ USK Praha se hraje v pátek 7. ledna od 18 hodin ve Strakonicích v hale STARZ.

Levhartice oslabené a posílené

Levharticím Chomutov bude na začátku roku 2022 scházet Jordan Reynolds. Američance se zatím nepodařilo získat povolení k dlouhodobému pobytu. Proti Žabinám Brno v dresu severočeského celku naopak naskočí Monika Satoranská, která se vrací po narození dcery. Gratulujeme!

Utkání Levhartice Chomutov - Žabiny Brno se hraje v pátek 7. ledna od 19:30 v Chomutově v Městské sportovní hale.

Harapesová konečně jubilující

Poslední utkání rozehrávačce Denise Harapesové příliš nevyšly. Kapitánka Slovanky zůstává na 1999 bodech a 249 trojkách. Oba milníky by mohla překonat ve víkendovému duelu proti KP Brno. Očekává se však, že by to mohla být jediná radost pro domácí, Jihomoravanky přijedou jako favorit.

Utkání Slovanka - KP Brno se hraje v neděli 9. ledna od 17 hodin v Benešově ve Sportovní hale.

Potvrdí Slavia dominanci?

Hráčky SBŠ Ostrava dokázaly v minulosti BLK Slavia Praha zaskočit, ale první vzájemný souboj v tomto ročníku skončil jednoznačně. Pražský celek zvítězil 83:59. Především výtečně začal, první desetiminutovku ovládl 31:9 a poločas získal 48:18.

Utkání SBŠ Ostrava - BLK Slavia Praha se hraje v neděli 9. ledna od 17 hodin v Ostravě v hale Tatran.