První výhra Slovanky

Už jen jediný tým je po předehrávce šestého kola Chance ŽBL v letošním ročníku bez výhry. V souboji soupeřů ze spodní poloviny tabulky urvala první výhru Slovanka díky domácímu zdolání nováčka z Brandýsa 80:75.

Středočešky v Praze přitom v úvodních minutách dobře střílely a odskočily do rychlého vedení o šest bodů. Trojka Alžběty Levínské v osmé minutě ale otočila skóre a od té doby Slovanka již neprohrávala. Právě Levínská dalším košem pomohla k odskočení v závěru první čtvrtiny, na startu té druhé už Eliška Mircová trojkou zvyšovala na dvouciferný rozdíl. Před přestávkou se ještě Brandýs zlepšil a krátce snížil na pětibodový rozdíl, do druhé půle ale nastoupila Slovanka se skvělou ofenzivou a do trháku se vrátila. V závěru třetí čtvrtiny vedla Slovanka až o sedmnáct bodů a vypadalo to na hladký závěr. Brandýs pak ale přitlačil, předvedl skvělou ofenzivu v poslední čtvrtině a dvě minuty před koncem snížila trojkou Američanka Kwanza Murray na rozdíl tří bodů. V závěru ale měla Slovanka pevné nervy a zejména Levínská s Eliškou Hálovou pohlídaly z čáry trestného hodu výhru.

Hálová byla nejlepší střelkyní zápasu s 24 body a přidala i deset doskoků. Její body srovnala Murray, Leeza Burdges přidala za Brandýs 14 bodů a 17 doskoků. Šestnáct bodů nastřílela Levínská, nejlepší ligová střelkyně Andrea Ondroušková, která v závěru loňské sezóny pomáhala postupu Brandýsa z baráže, si připsala 13 bodů.