Quadruple-double a výhra Levhartic

Dvěma zápasy pokračovalo v sobotu i o pohárovém víkendu dění v RENOMIA ŽBL. V dohrávce patnáctého kola si Chomutov doma poradil s Ostravou, v rámci toho sedmnáctého si pražský USK nedělal větší potíže s Trutnovem.

Další drtivá výhra USK

Pražský USK má na Trutnov spadeno, v několika posledních zápasech odcházely Východočešky poraženy vysokým rozdílem a nejinak tomu bylo i tentokrát, české mistryně zápas ovládly poměrem 139:54.

Nejlepší ofenzivní čtvrtinu si USK nechal hned na začátek zápasu, když zasypal trutnovský koš dvaačtyřiceti body a s rozdílem sedmadvacet bodů po první čtvrtině se už těžko dalo něco dělat. Nejlepší obranu si zase agresivně hrající domácí hráčky nechaly do třetí čtvrtiny, kdy inkasovaly jen osm bodů a náskok se v jednu chvíli blížil až devadesátibodové hranici. Polevení přišlo až v závěru, kdy došlo k prostřídaní a Trutnov se dostal alespoň k několika volnějším střeleckým pokusům, které lehce zmírnily rozdíl ve skóre.

Zářila americká pivotka ve službách USK Brionna Jones, která na cestě ke 37 bodům minula jediný z osmnácti pokusů a měla tak horší úspěšnost šestek než z pole. Na historický quadruple-double dosáhla její krajanka Alyssa Thomas, která si k 10 bodům připsala po 13 doskocích a asistencích, a ještě navíc měla i 10 získaných míčů. Takový počin se v nejvyšší ženské soutěži podařil jen její spoluhráčce Veronice Voráčkové na začátku sezóny 2020/21 proti Strakonicím. Trutnov měl lídra v 11 bodech Taylor Goligoski.

Levhartice zabraly

Další důležitou výhru si připsaly Levhartice Chomutov, které přehrály na domácí palubovce SBŠ Ostrava 79:67.

Výhra z pozice papírového favorita se však pro Levhartice nerodila lehce, když Ostrava i po daleké cestě působila v první čtvrtině svěžeji a většinu z prvních dvaceti minut vedla až o šest bodů. Třetí čtvrtina však byla jasně v roli domácích hráček, které udržely soupeřky na osmi bodech, utekly do dvouciferného náskoku, který si pak dokázaly pohlídat v defenzivní čtvrté čtvrtině. Ostravu srazilo zejména šestnáct ztracených míčů, Chomutov chyboval tentokrát pouze desetkrát.

Nejlepší střelkyní duelu byla s 23 body ostravská Stella Tarkovičová, domácí kapitánka Michaela Krejzová táhla Chomutov s 20 body a 10 doskoky.