Rekord stanoven

Před zraky několika stovek diváků a zástupců agentury Dobrý den zapisující rekordy a kuriozity zvítězily basketbalistky ZVVZ USK Praha ve čtrnáctém kole Chance ŽBL nad Slovankou 126:71 a překonaly tak 257. výhrou v řadě historický rekord brněnských Žabin. Výhru nenechala na pochybách zejména hlavní hvězda USK, americká pivotka Brionna Jones, která zapsala 35 bodů a 10 doskoků.

Domácí tým nastoupil do utkání ve speciálních dresech, které měly na sobě vytištěné číslo 257. Diváci přítomní na utkání navíc dostali od pořadatelů speciální trička s popisem rekordu. V zápase navíc padlo několik individuálních rekordů. Alyssa Thomas překonala tisícibodovou hranici v ŽBL, Tereza Vyoralová překonala hranici 800 asistencí v ŽBL. USK do utkání vlétl 39 body v první čtvrtině a nenechal nikoho na pochybách, že rekord padne. V jedné fázi na začátku druhé půle nastřílely domácí hráčky 24 bodů v řadě a jejich náskok narostl až na šestapadesát bodů. Přesto Slovanka odehrála zejména na útočné polovině velmi slušný zápas, jedenasedmdesát bodů je nejvíce, co se komu v ŽBL podařilo proti suverénkám soutěže nastřílet.

Kromě Jones se střelecky v domácím dresu prosadila Valériane Vukosavljevič 18 body, do dvouciferných čísel se dostalo hned osm domácích střelkyň. Skvělý zápas odehrála za Slovanku Andrea Ondroušková, která se blýskla pěti trojkami a 24 body, patnáct bodů dodala Dragana Domuzin. Příští týden pokračuje pro USK Euroliga domácím duelem s francouzským Bourges.