Rylichová zavelela

O solidně našlapaný start nadstavbové části Chance ŽBL se postaraly celky Trutnova a Chomutova. Levhartice při prvním kole nadstavbové části zvítězily na palubovce Kary 90:81, když si klíčový náskok vypracovaly až v závěrečných minutách.

Trutnov byl totiž po většinu prvního poločasu lepším celkem, který po čtyřech minutách vedly 14:6 a pak ještě 17:9. Těsné vedení vydrželo v ofenzivní bitvě do startu druhé čtvrtiny, pak se skóre převracelo velmi dobrou úspěšností obou celků za dva i za tři body, než před poločasem znovu mírně utekl Trutnov. Naposledy vedl domácí celek devatenáct minut před koncem, než trefila jednu ze svých čtyř trojek Anna Rylichová a poslala definitivně do vedení Chomutov. Zápas, ale nebyl ani zdaleka rozhodnutý. Čtrnáct minut před koncem bylo naposledy vyrovnáno, ale ještě čtyři a půl minuty před koncem byl rozdíl jen čtyřbodový. Série 8:0 Levhartic a téměř tříminutový úsek domácích bez bodu ale zápas definitivně zlomil ve prospěch hostů.

Paradoxem zápasu je nejlepší střelkyně vítězek Anna Rylichová. Bývalá hráčka Trutnova byla strůjkyní dosud jediného historického vítězství Kary nad Chomutovem, když v březnu 2020 pomohla k výhře 21 body. Tentokrát už jako hráčka Levhartic znovu nasázela 21 bodů, a to se skvělou střelbou 9/8 z pole. Devatenáct bodů dodala Američanka Wynn-Pollard, šestnáct bodů nastřílela Valentýna Kadlecová a patnáct Eliška Brejchová. Trutnovu nestačilo 22 bodů Finky Sary Rokkanen, ani osmnáct bodů Terezy Králové. Chomutov si pomohl zejména čtrnácti trojkami, celkem jich v hale 3. ZŠ padlo do obou košů málo vídaných třiadvacet.