Semifinálové mečboly pro Hradec a KP

Basketbalistky Hradce Králové a KP Brno jsou jednu výhru od semifinále ŽBL. Oba celky dokázaly ve druhých utkáních série zvítězit a budou moci ve třetích utkáních potvrdit postup. Hradec doma přejel Nymburk 91:51, KP Brno zvítězilo na Slavii 74:67.

Hradec napodruhé jistě

Basketbalistky Hradce Králové urvaly první výhru v sérii s Nymburkem až košem Josipy Bura tři desetiny před koncem, tentokrát byl však duel výrazně jasnější a Východočešky zvítězily jasně 91:51. K hladké výhře nakročily ve druhé čtvrtině, když dokázaly zareagovat na úvodní nástup Nymburka a vybojovaly si poločasové patnáctibodové vedení. Po relativně vyrovnané třetí čtvrtině se ze zápasu stal ve čtvrté desetiminutovce debakl, když Nymburk vsítil jen šest bodů a duel jim úplně utekl.

Hned šest hráček Hradce nastřílelo dvouciferný počet bodů v čele s dvěma oporami z nedávného Final4 českého poháru Kristýnou Minarovičovou a Pamelou Effangovou, které nasázely obě 15 bodů. Nymburk stále postrádající Chloe Wells i Elišku Mircovou táhla se 14 body Nicolina Delič, na 10 bodů a stejný počet doskoků se dostala Saša Chomenčuk.

Třetí utkání série, ve kterém může Hradec potvrdit postup, se hraje ve středu v Nymburce.

KP urvalo klíčovou výhru

Pražská Slavie ztratila v druhém duelu série s KP Brno velmi dobře rozehraný zápas a po porážce 67:74 jsou jedinou prohru od konce sezony. Pražankám patřila celá první polovina, ve které si od začátku udržovaly mírný náskok, který postupně navyšovaly až na sedmnáctibodový rozdíl, který svítil na tabuli krátce po poločasové pauze. Pak se však duel postupně začal otáčet, KP za třetí čtvrtinu nasázelo 29 bodů a dostalo se do vedení, definitivně se pak rozhodovalo až v závěrečných minutách. Ještě čtyři a půl minuty před koncem byl rozdíl pouze jediný bod, pak však dvěma koši Bartákové a jedním Kopecké Brno uteklo a závěr už si pohlídalo.

Lenka Bartáková se dostala nakonec na 14 bodů, předčily ji v brněnském dresu Michaela Stará s 18 body a Eva Kopecká s devatenácti. Slavii vedla se 14 body Barbora Jindrová, na jedenácti se shodly Petra Bakajsová a Dominika Pohunková.

Třetí zápas série se hraje v úterý v Brně.