Šest v řadě - USK obhájil titul

Závěrečné finále Bonver ŽBL přineslo snad nejvyrovnanější souboj obou finálových soupeřů. Nymburk se hodně dlouho držel na dostřel favorizovanému ZVVZ USK Praha.

ZVVZ USK Praha - DSK Basketball Nymburk 71:42 (15:12; 32:23; 46:31)

Závěrečné finále Bonver ŽBL přineslo snad nejvyrovnanější souboj obou finálových soupeřů. Nymburk se hodně dlouho držel na dostřel favorizovanému ZVVZ USK Praha. Vždyť ještě v polovině třetí čtvrtiny byl rozdíl mezi oběma celky pouhých šest bodů. Středočešky se svým soupeřkám prakticky rovnaly ve hře 5 na 5. USK ale těžil ze zisků, které přicházely po vysunutí obrany a z následných rychlých protiútoků.

Dobrá a vytažená obrana byla nakonec i tou hlavní zbraní, která od stavu 30:36 z nymburského pohledu, dovolila Středočeškám do konce zápasu už pouhých 13 bodů. Navíc téměř 15 minut neproměnily hráčky Nymburka žádnou ze svých střel z pole. Celkem logicky se tak vedení domácího celku poměrně spolehlivě šplhalo až ke 30 bodům. USK tak ani nevadilo, že první tříbodovou střelu proměnila až tři a půl minuty před koncem Alena Hanušová.

ZVVZ USK Praha tak bez problémů obhájil titul a připsal už šesté prvenství v řadě. Důvod k radosti však mohou mít i u Labe. Nymburk má za sebou historickou sezónu. Při premiéře v Eurocupu se dostal až do čtvrtfinále, na domácích palubovkách v celé sezoně nestačil pouze na USK a do sbírky přidal také první trofej v podobě zisku Českého poháru.

Nejužitečnější hráčkou finálové série byla zvolena Tereza Vyoralová, která zazářila především v prvním utkání, kdy byla velice blízko k získání ceněného triple-double. Avšak i v ostatních zápasech finálové série předvedla vysoký standard svých výkonů. Když se neprosazovala bodově, mohl se na ní její celek spolehnout na doskoku i při řízení hry.