Silné starty favoritů

Prvními duely odstartovalo v úterý semifinále Chance ŽBL. Favorizované celky Žabiny Brno a ZVVZ USK Praha potvrdily na domácích palubovkách role favoritek na jasný postup do finále a zvládly první kroky. Play off pokračuje v Hradci duelem proti USK ve čtvrtek, v pátek odpoledne přivítají Levhartice Chomutov brněnské Žabiny.

Jak USK, tak Žabiny vstoupily do utkání podobnou kanonádou. Pražanky pustily Hradec krátce do vedení, Brňanky nedaly Levharticím „čuchnout“ ani na chvilku a již v první čtvrtině u obou celků sahalo vedení k patnáctibodové hranici. USK si pak vybral mírně slabší pasáž na přelomu první a druhé čtvrtiny, kdy se Pražankám nedařilo vedení tolik navyšovat, ale zároveň o něj nepřicházelo, Žabiny si zase slabší chvilku vybraly těsně před přestávkou, kdy Chomutov vlastní bodovou sérií dostal rozdíl na pár útoků pod dvacet bodů. Celkově se hrála v Praze na Královce větší přestřelka, když USK nasázel za dvacet minut osmapadesát bodů, hned devatenáct z nich zvládla Brionna Jones. Na druhé straně jí ale zdatně konkurovala mládežnická reprezentantka ve službách Hradce Charlotte Velichová, která za poločas nastřílela šestnáct bodů. V Brně se hrálo přeci jen o něco defenzivněji, jedinou dvoucifernou střelkyní byla v poločase na Rosničce hostující kapitánka Michaela Krejzová s jedenácti body.

Na rozdíl od USK ale Žabiny po přestávce lehce polevily a zejména ve třetí čtvrtině dovolily Chomutovu hrát vyrovnanější duel, i když výrazněji o náskok nepřicházely. Zato Pražanky i po přestávce na své soupeřky vlétly plnou vervou, přidaly dalších devětadvacet bodů a potvrdily, že jsou v plné přípravě na blížící se Final Four Euroligy. Celkově vyšel druhý poločas lépe Pražankám, neboť přidaly 29 bodů i ve čtvrté čtvrtině a po stejném výkonu čtyřikrát za sebou se dostaly na 116 bodů a inkasovaly pouze 62. Brňanky nakonec druhou půli se Chomutovem prohrály, i tak ale nebyla jejich výhra 85:66 výrazněji ohrožena.

Osm dvouciferných střelkyň USK před zraky vítězek Euroligy s pražským klubem z roku 2015 Danielle Robinson a Kiou Vaughn vedla Jones s 25 body, na sedmnáct se dostala Valériane Vukosavljevič. K nakonec jedenadvacetibodové Velichové se přidala výrazněji pouze se šestnácti body Pamela Effangová. Na Rosničce byla nejlepší střelkyně zápasu šestnáctibodové Američanka v domácím dresu Elissa Cunane, navíc přidala i jedenáct doskoků a byla lídrem čtyř dvouciferných střelkyň domácích. Hosty vedla Kateřina Bartoňová se 14 body, Najai Wynn-Pollard dodala třináct bodů.