Silný vstup favoritů

Hladkými výhrami vstoupily do nového ročníku favorité na medaile z Brna i Prahy. Ligové suverénky ZVVZ USK Praha si v městském derby nedělaly problémy se Slávií, obhájkyně bronzu Žabiny Brno si zase poradily bez problémů s Trutnovem.

Bez Elhotové jasná výhra

Poprvé po sedmnácti letech vstoupily basketbalistky ZVVZ USK Praha do sezóny bez Kateřiny Elhotové v sestavě, ani tak ale neměly problémy a Slavii přehrály 85:38.

Svěřenkyně Natálie Hejkové v zápase ani jednou neprohrávaly, Slavia se držela na kontakt jen úvodních osm minut hry, než se USK dostal poprvé do dvouciferného trháku, který už od druhé čtvrtiny favoritky nepustily. Rozdíl mezi oběma celky se vyšplhal až na 50 bodů, když na tom má největší zásluhu druhá čtvrtina, ve které Slávia dala jen čtyři body. Svěřenkyně Davida Zdeňka navíc nastoupily jen v sedmi hráčkách, takže ani neměly příliš možnost rozložit zátěž na hráčky z lavičky. Zato žádná hráčka USK nehrála přes 29 minut.

Nejlepší střelkyní zápasu byla hostující Španělka v dresu USK María Conde s 20 body a 10 doskoky, do dvouciferných čísel se dostaly ještě tři její spoluhráčky – čtrnáct bodů dala Teja Oblak, třináct při svém návratu do české ligy Alena Hanušová a dvanáct nová posila Dragana Stankovič. Tu vyrovnala nejlepší střelkyně a jediná dvouciferná v dresu Slávie Veronika Aulichová.

Silný start Žabin

Dobrou formu z přípravných zápasů potvrdily v úvodním ligovém kole Žabiny Brno, když po výhrách na třech přípravných turnajích přehrály v prvním ostrém zápase Trutnov 83:44.

Východočešky se držely na Rosničce do stavu 10:9, než přišla dvanáctibodová série domácích hráček, které rády vyznávají rychlou hru dopředu a duel se prakticky rozhodl. V závěru první čtvrtiny zvyšovala extrutnovská Petra Záplatová nájezdem na sedmnáctibodový rozdíl a v podobném rytmu pokračoval i zbytek zápasu. Nejlépe zahrál Trutnov ve třetí čtvrtině, kterou prohrál jen o tři body, jinak Žabiny na hřišti kralovaly. Soupeřky donutily k 26 ztrátám a vedly až o čtyřicet bodů.

Desetibodovou Annu Rylichovou v dresu Trutnova přestřílela hned čtveřice dvouciferných střelkyň za Žabiny. Nejvíce se dařilo sedmnáctibodové Michaele Vackové, na čtrnáct bodů se dostala slovenská posila Anna Jurčenková, jedenáct přidala Natálie Stoupalová a třináct bodů přidala reprezentantka ve 3x3 Kateřina Galíčková.