Skvělá Miklíková pomohla, body Vorlové nestačily

Třemi zápasy devátého kola pokračovala v sobotu RENOMIA ŽBL. Favorizované celky zvládly všechny tři své zápasy a situace na špici tabulky se tak znovu zamotala. Druhý zůstává Hradec, Slavia a brněnské Žabiny se výhrami přiblížily ke třetímu KP Brno.

Hradecká dominance

Východočešky šly do zápasu jako jasné favoritky, Slovanka navíc o den dříve nestačila v těsném duelu ve Strakonicích na soupeře ze dna tabulky. Hradec do zápasu vlétl hned od začátku, v šesté minutě šel po trojce kapitánky Andrey Klaudové do dvouciferného náskoku, který už domácí hráčky nepustily. Po vyrovnané druhé čtvrtině svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové znovu šláply na plynový pedál a definitivně utekly až do devětatřicetibodového náskoku. Hradec sice nestřílel příliš přesně zato si domácí hráčky připsaly málo vídaných 25 útočných doskoků, navíc soupeřky donutily 38 ztraceným míčům, když čtyři hráčky Slovanky nasbíraly alespoň šest ztrát. V rozložené ofenzívě domácích se při výhře 88:49 pět hráček dostalo mezi deset až třináct bodů v čele s třináctibodovou Pamelou Effangovou. Nejlepší střelkyně zápasu byla ale ze Slovanky, a to Petra Malíková se 17 body, čtrnáct jich přidala Saranda Daci.

Miklíková vystřílela Slavii výhru

Životní večer střelkyně Natálie Miklíkové pomohl pražské Slavii ke klidné povinné výhře na palubovce Strakonic 89:63, když byly Jihočešky povzbuzeny výhrou nad Slovankou o den dříve. Domácí hráčky také výborně začaly, a ještě na začátku druhé čtvrtiny byly ve vedení, pak se ale útok Pražanek rozjel a v čele s Miklíkovou otočily skóre. Nakonec z toho bylo už těsně před přestávkou dvouciferné vedení a když pak ovládly hráčky v červených dresech třetí čtvrtinu 25:13, bylo rozhodnuto. Oba celky trefily s výbornou úspěšností hned jedenáct trojek, Strakonice se ale trápily při střelbě za dva body, když míjely i některé úplně jasné pozice. Slavia si navíc pomohla i ze šestek a závěr mohla dohrávat v poklidu. Miklíková, jejíž kariérní průměr v ŽBL je jen něco málo přes tři body, jich zvládla 24 s výbornou úspěšností, navíc ji doplnily devatenáctibodové Kamila Hošková a Eliška Mircová. Nejlépe nahrávající hráčka ligy Lenka Bartáková se dostala na 12 bodů a 4 asistence. Strakonice držela s 15 body Anna Rosecká, dvanáct bodů dodala Simona Růžková.

Kolaps Žabinám výhru nesebral

Ani dvaadvacetibodové vedení málem nestačilo brněnským Žabinám na výhru v nejzajímavějším duelu soboty proti Chomutovu, který nakonec ovládly 88:77. Brňanky natěšené, že konečně zase hrají na domácí palubovce, vstoupily do zápasu neohroženě a po čtyřech minutách vedly 15:4. Ani to jim ale nestačilo a ničily soupeřky rychlými protiútoky, až z toho bylo po koši Kláry Křivánkové těsně před koncem čtvrtiny vedení 36:14. To však jako by svěřenkyně Viktora Pruši uspokojilo, hned na úvod druhé čtvrtiny inkasovaly sérii 8:0 a pustily Chomutov zpět do zápasu. Krátce před poločasem to bylo už jen o sedm bodů. Nápor Levhartic dostal hostující hráčky až na rozdíl pouhých čtyř bodů, než se Žabiny probraly a zlepšením na obou koncích palubovky utekly znovu do čtrnáctibodového vedení. Ani to ještě nebyl konec, když se dvě minuty před koncem dostal Chomutov sérií 8:0 na rozdíl pěti bodů. V tu chvíli ale ukázala klidné nervy opora domácích Natálie Stoupalová, která šesti body v řadě zápas rozhodla. Ve statisticky vyrovnaném zápase nakonec rozhodovaly individuality. Chomutovu nestačil parádní výkon zkušené pivotky Terezy Vorlové, která zvládla 31 bodů a 8 doskoků, kromě osmnácti bodů kapitánky Michaely Krejzové ji ale příliš nikdo nepodpořil. Žabiny vedla s 19 body Stoupalová, šestnáct bodů zvládla Michaela Vondráčková.