Skvělé! KP vyhrálo v Turecku a naděje na postup žije

Parádní výkon předvedly basketbalistky KP Brno v pátém kole EuroCupu na palubovce tureckého týmu Botas SK a dokázaly tak zvítězit 80:75. Výhra nad lídrem jejich základní skupiny a druhý úspěch za sebou je tak udržely ve hře o postup do play off. Základní skupinu zakončí příští středu domácím duelem proti izraelské Ramle a o postup ze skupiny A budou všechny čtyři týmy včetně polského Gorzowa.

Brňanky rozhodně nebyly v Ankaře favoritem, ale soupeře se hned od začátku nezalekly a držely vyrovnané skóre. V páté minutě po trojce Gabi Green odskočily do vedení 10:5. Domácí tým sedmi body v řadě otočil skóre a napínavá bitva pokračovala. Ve druhé čtvrtině měl mírně navrch Botas a Královopolanky se dostaly do největší krize celého zápasu, když krátce před poločasem ztrácely devět bodů. V důležitou chvíli však zapnuly Brňanky v obraně, Green proměnila tři šestky, a navíc přišla poločasová pauza.

Skvělý výkon Green pokračoval i nadále, dala prvních devět bodů Brna ve třetí čtvrtině a dostala KP zpět do hry. Turecký tým nadále mírně odskakoval, ale výběr trenéra Dušana Medveckého vždy v důležité chvíli zareagoval včasnou odpovědí. S jednou takovou přispěchala zpoza trojkového oblouku Michaela Stará těsně před koncem třetího období a bylo to zase jen o bod. V poslední čtvrtině jako by trochu tureckému týmu docházela trpělivost v útoku a KP bylo najednou lepším týmem. Vedení Brňanek bylo až sedmibodové, když se pět minut před koncem po vlastním zisku prosadila Veronika Remenárová a krátce poté i Nizozemka van Grinsven. Botas se rychle dotáhl na rozdíl dvou bodů, ale po oddechovém čase se trefila Stará za tři body a vrátila Brnu klid. Hostující hráčky v klíčových chvílích skvěle bránily, navíc Stará přidala další trojku a nalomila soupeřky. V závěru prokázala klid na šestkách Gabriela Andělová a nevadil tak ani nesportovní faul Remenárové těsně před koncem a Brno mohlo slavit.

Green byla s 22 body nejlepší střelkyní vítězek a přidala i osm doskoků, Stará přidala 16 bodů a Eva Kopecká jedenáct. Domácím nestačilo 22 bodů a 12 doskoků Mariny Bas. V druhém zápase skupiny vyhrála Ramla v Polsku nad Gorzowem 95:88.

Odkaz na reportáž České televize najdete na tomto odkazu.