Skvělý start přinesl Žabinám pohárovou výhru

Ve výborných výkonech v Evropské lize EWBL pokračují basketbalistky brněnských Žabin. Na druhém turnaji této sezóny v Piešťanech přehrály silný běloruský celek Horizont Minsk díky skvělému startu 81:72 a i po čtvrtém zápase jsou bez porážky. Turnaj pro ně pokračuje v neděli zápasem proti maďarské Pésci.

Brňankám ve slovenském lázeňském městečku skvěle vyšel úvod a od stavu 6:5 zavřely vlastní obrannou polovinu, naopak skvěle útočily a po první čtvrtině držely patnáctibodové vedení. To pak dlouho docela pohodlně udržovaly ve dvouciferných číslech, i když se Minsku podařilo v polovině třetí čtvrtiny přiblížit na rozdíl osmi bodů, ale po třiceti minutách bylo vedení znovu čtrnáctibodové. Žabiny pak ale prospaly úvodní pětiminutovku posledního období a běloruský tým náporem snížil na rozdíl pouhých dvou bodů, takže se začínalo prakticky od znova. Důležitou psychologickou hranici v podobě vyrovnání či dokonce otočení skóre se Minsku ale překonat nepodařilo a Brňanky si závěr ohlídaly. Na nápor zareagovala košem s faulem Janee Thompsom, následně přidala trojku Michaela Vondráčková a Žabiny mohly oslavit cenné vítězství.

Vondráčková byla nejlepší střelkyní vítězek se 17 body, o bod méně přidala Kateřina Zohnová a Žabiny vyhrály i bez reprezentační rozehrávačky Petry Záplatové. Minsku nestačilo ani 26 bodů běloruské reprezentantky Volhy Ziuzkovy.

„Jak už je naším nedobrým zvykem, dobře rozehrané utkání jsme si sami zkomplikovali, v poslední čtvrtině jsme byli nedůslední v obraně, nechali jsme soupeřky, aby se na nás rychlými body dotáhly, naštěstí koncovka dopadla dobře pro nás a my jsme vzhledem k postupové matematice rádi, že jsme dnes utkání zvládli a tak silného soupeře, jako je Horizont, jsme porazili. Problém nám dnes dělala střelba soupeře z dlouhé vzdálenosti, tam získali poměrně jednoduché body, a v několika pasážích jsme nepůsobili konzistentně, neposlali jsme si míč a hra nebyla úplně týmová,“ hodnotil utkání trenér Žabin Viktor Pruša.