Slavia ubránila derby

Velmi hladkou výhru si v dohrávce šestého kola Chance ŽBL připsaly basketbalistky Slavie Praha v městském derby proti Slovance. Červenobílý tým zvítězil 82:34 a čtvrtou výhrou v sezóně si upevnil sedmé místo v tabulce.

Něco málo přes dvanáct minut se drželo vyrovnané skóre v derby „pražských S“. V úvodu se ani jednomu z týmů nedařilo střelecky, diváci v hale Rokytka viděli zejména sérii minutých střel a jen se čekalo, který z týmů se jako první chytne bodově. To se povedlo domácím hráčkám, které zareagovaly na vyrovnaný stav náporem 25:6, tím uzavřely poločas a nakročily k jasné výhře. To pak potvrdily parádní defenzivou ve třetí čtvrtině, kdy Slovanka vstřelila jen jeden koš, prohrála tuto desetiminutovku 3:22 a v tu chvíli bylo definitivně rozhodnuto. V závěru si tak dostatečně mohly zahrát lavičky.

Slavia měla výrazně lepší doskakování, navíc Slovanka se trápila střelecky, pouhých dvanáct úspěšných pokusů z pole k výhře mohlo vést jen těžko. Navíc si hostující hráčky připsaly sedmadvacet ztrát. Nejlepší hráčkou zápasu byla slávistka Kateřina Rokošová, která zapsala po 15 doskocích i bodech. Na jedenácti se shodly její spoluhráčky, Američanky Brandi Beasley a Makeda Clarke-Nicholas. Nejlepší střelkyně Slovanky byly šestibodové Marie Žílová a Dragana Domuzin.