Slavia veze výhru, Zohnová sestřelila Slovanku

Dvěma duely bylo v neděli dohráno třinácté kolo RENOMIA ŽBL. V obou se dařilo favoritům, když Slavia vydřela důležitou výhru v Ostravě, KP Brno si zase dojelo pro povinné body do Benešova na palubovku Slovanky. Ligové zápasy budou pokračovat příští víkend čtrnáctým kolem.

Jubileum Harapesové s porážkou

Na dva tisíce bodů v nejvyšší ženské soutěži dosáhla rozehrávačka Slovanky Denisa Harapseová. Stačil ji k tomu jediný bod v duelu s KP Brno, kterého dosáhla úspěšným trestným hodem na konci třetí čtvrtiny. K vyrovnanosti zápasu to ale nepomohlo, Slovanka tou dobou podle očekávání jasně prohrávala a nakonec podlehla 53:89. Zůstává tak na šesté příčce tabulky s pěti výhrami.

Středočešky vedly jen krátce v úvodu, pak jim ale hrubě nevyšla druhá polovina první čtvrtiny a hostující hráčky utekly do dvouciferného náskoku. Ten se dostal až ke dvacetibodové hranici, než svěřenkyně trenérky Marcely Krämer nejlepším úsekem v zápase velmi dobře uzavřely první půli. Na to však po přestávce nedokázaly navázat, třetí hrací období ztratily drtivým způsobem 6:27 a zápas jim úplně utekl. Brno tak mohlo v závěru dát dostatek prostoru hráčkám z lavičky.

Brňanky měly ve svém středu dvě hráčky s nadstandartními čísly, když si sezónní maximum vylepšila velezkušená střelkyně Kateřina Zohnová. Ta s parádní úspěšností zvládla 27 bodů, když trefila všech pět svých trojek. Zdatně jí sekundovala Američanka Natalie Kucowski, která si k 16 bodům jako nejlépe doskakující hráčka soutěže připsala i 21 doskočených míčů. Slovanka hledala střelkyni těžko, na jedenácti bodech se shodly Eliška Hálová a Kateřina Zeithammerová.

Slavia urvala poslední čtvrtinu

Velmi zajímavý duel viděli fanoušci v ostravské hale Tatran, kde se hostujícím týmům nikdy nevyhrává lehko a naposledy se o tom přesvědčila pražská Slavia, která po náročné cestě až v poslední čtvrtině ubojovala vítězství 67:56.

Přitom Ostrava od prvních minut vedla až sedmibodovým náskokem, a i přes nepovedený závěr poločasu se zvedla a ve třetí čtvrtině ještě náporem zkoušela získat rozhodující trhák nad Pražankami. Ty se ale rozjížděly postupně, nabíraly na obrátkách a vše vyvrcholilo v poslední čtvrtině. V té ještě Soňa Světlíková naposledy srovnávala na 52:52 sedm minut před koncem, ale pak přišla slávistická série 9:0 a z té se už Ostrava nevyhrabala.

Výborný zápas odehrála v Ostravě Pražanka Eliška Mircová, která i díky pěti trojkám nasázela 19 bodů a s podporou čtrnáctibodové Kateřiny Rokošové dovedla svůj tým k výhře. Za Ostravu dala Anna Kubíčková 12 a Soňa Světlíková jedenáct bodů.