Slavia vyloupila Ostravu

Poprvé sedmaosmdesát sekund před koncem vedly na palubovce Ostravy hráčky Slavie Praha ve druhém kole Chance ŽBL. Svůj náskok ale už nepustily a vezou z nové haly kampusu ostravské univerzity cenné vítězství 67:64. Zato SBŠ musí být po ligové domácí premiéře zklamaná.

Ostravský tým byl po většinu zápasu lepší a dával zapomenout na dvě porážky s Ružomberokem v kvalifikaci EuroCupu. Zejména v první čtvrtině Ostrava naprosto dominovala, Slavia jako by zapomněla formu v autobuse na dálnici z Prahy a ztrácela až sedmnáct bodů. Nejlepší slávistická pasáž v zápase přišla na přelomu obou poločasů, kdy se z dvouciferné ztráty stal krátce dokonce jen dvoubodový rozdíl. Z této šlamastyky se ale Ostrava ještě dokázala vyhrabat a na startu poslední čtvrtiny vedla desetibodovým rozdílem.

O pět bodů pro domácí to bylo ještě dvě minuty a třicet sekund před koncem po koši Julie Vydrové, ale pak už SBŠ nedala ani bod. Velkou trojku trefila Kateřina Rokošová a poprvé v zápase otočila skóre, Ostrava pak v útoku neproměnila ani třetí šanci po útočných doskocích. Důležitý zisk v obraně si připsala Kateřina Suchanová a Eliška Žílová po faulu šestkami stanovila konečné skóre. Závěrečná trojka Terezy Motyčákové už svůj cíl nenašla.

Domácí hráčky byly lepší na doskoku 54:42, ale ztratily 26 míčů (Slavia 14) a trefily jedinou trojku z patnácti pokusů (Slavia deset úspěšných trojek). Rokošová byla s 18 body nejlepší střelkyní utkání, po dvanácti bodech přidaly její spoluhráčky Suchanová a Alena Hanušová. Šestnáct bodů daly za poražené Vydrová a Američanka India Pagan, která navíc doskočila i deset míčů.