Slovanka znovu loupila v Brandýse

První krok k jistému udržení nejvyšší soutěže i pro příští sezónu udělala pražská Slovanka. Pražanky vyhrály v úvodním duelu na hřišti Brandýsa nad Labem 65:56 a v sérii na tři vítězné vybojovaly výhodu domácího prostředí. Série pokračuje v úterý druhým utkáním v aréně Rokytka v Praze.

Byla to od začátku bitva se vším všudy. Středočešky poháněné skvělým publikem ve Sportcentru měly dobrý start, když ve čtvrté minutě měly na kontě dvanáct bodů a vedly šestibodovým rozdílem. Hostující hráčky ale odpověděly deseti body v řadě a soupeřky už v zápase do vedení nepustily. Přesto se bylo na co dívat.

V druhé čtvrtině se utrápený domácí celek zmohl jen na dva koše z pole a pět bodů, ale ani to jim zápas neztratilo, protože Slovanka se svými jedenácti body nebyla o tolik lepší. Přesto jedenáctibodové poločasové vedení dávalo hostujícímu celku v dosavadní defenzivní bitvě výhodu. Po přestávce se ale Brandýs nadechl k náporu, nastřílel 21 bodů, stejně jako v celé první půli a vrátil se zpět do zápasu. V čele se skvělou Kwanzou Murray se podařilo domácím s bouřící halou v zádech s vypětím všech sil v poslední čtvrtině dvakrát srovnat. Leeza Burdgess měla na ruce dokonce šestku na otočení, ale trefila jen tu vyrovnávací tři a půl minuty před koncem. Pak ale Brandýs neuhlídal své fauly a hostující hráčky daly devět z dalších jedenácti bodů z šestek, a to ještě Andrea Ondroušková dva trestné hody včetně jednoho za technickou chybu lavičky neproměnila a Slovanka znovu zvládla vyrovnanou koncovku v Brandýse podobně jako v nadstavbě.

Brandýs srazilo 25 ztrát a dvanáct zahozených šestek, Slovanka zase trefila za celý zápas jedinou trojku. Střelkyní zápasu byla domácí Murray s 23 body, Irena Vrančič jí sekundovala s jedenácti body, Burdgess zapsala se střeblou 10/2 jen pět bodů, ale zase doskočila dvacet míčů. Relativně sváteční střelkyně Tereza Zítková vedla Slovanku s devatenácti body, osmnáct přidala Alžběta Levínská a patnáct Ondroušková.