Smolná koncovka USK

Velmi blízko postupu do Final4 Euroligy byly basketbalistky ZVVZ USK Praha, když ve druhém utkání čtvrtfinálové série se španělskou Salamancou sahaly po výhře. Nakonec ale podlehly 73:71 po prodloužení, když inkasovaly z dopichu v poslední sekundě. Rozhodující duel se hraje ve středu v Praze.

V bouřlivém prostředí měla od začátku navrch domácí Salamanca. Rychle vedla pětibodovým rozdílem a dokázala zareagovat i na nápor USK a ve druhé čtvrtině odskočila do dvouciferného vedení. Třetí čtvrtina však znovu patřila svěřenkyním trenérky Natálie Hejkové a díky pětiminutovému výpadku Salamancy vedly Pražanky před poslední čtvrtinou o tři body. Duel tak dospěl až do vyrovnané koncovky, kdy byla blízko výhře Salamanca, ale USK ještě udržela v zápase ziskem a následně střelou s klaksonem Brionna Jones. Podobnou mincí ale odpověděla Salamanca v prodloužení, kdy bylo vyrovnané skóre a Cazorla Vilaró odpichem v poslední sekundě rozhodla o výhře svého celku. Obě střely s klaksonem muselo potvrdit video.

Brionna Jones byla nejlepší střelkyní zápasu s 23 body, o dva body méně dodal Alyssa Thomas. Salamancu dovedla k výhře Fasula se 14 body. Julia Reisingerová přispěla k výhře Salamancy 10 body.