Šotolová vystřílela výhru

Další vydřenou výhru mají na kontě basketbalistky KP TANY Brno. Poté, co přehrály doma minulý týden Hradec až po prodloužení trojkou v poslední sekundě, v osmém kole se nečekaně nadřely na výhru na Slovance, kterou přehrály 91:81. Mají tak za sebou vítěznou generálku před klíčovým duelem v EuroCupu ve čtvrtek proti turecké Antalyi.

Všeobecně se očekávalo, že KP TANY, podávající v EuroCupu velmi dobré výkony, potvrdí formu a s trápící se Slovankou si poradí. To se nakonec stalo, ale rozhodně to nebyla pro svěřenkyně trenérky Marcely Krämer žádná jednoduchá práce. Brňanky sice vedly většinu zápasového času, dlouho však nedokázaly soupeřky setřást a zlomit jejich odpor. Finálně se to povedlo až v poslední čtvrtině. V přestřelce první desetiminutovky vedly pouze hostující hráčky, ale domácí Andrea Ondroušková zavřela první čtvrtinu pěti body a srovnala skóre.

V nejdefenzivnější druhé desetiminutovce už naopak Slovanka několikrát vedla a pouze defenzivní výpadek v úplném závěru dal Brňankám těsný poločasový náskok. Ten sice držel po většinu třetí čtvrtiny, jenže Slovanka se nedala a zejména velmi dobrou střelbou za tři body se držela ve hře: V některých situacích až překvapivě chodilo KP TANY pod clonami a Slovanka měla úplně volné střely z dálky. Ještě půl minuty před koncem třetí čtvrtiny vedla Slovanka po koši s faulem Gabriely Mervínské tříbodovým rozdílem, pak ale KP TANY odpovědělo rychlou trojkou Dominici Hynkové a čtvrtinu uzavřela trojkou téměř od poloviny hřiště Karolína Šotolová. Ta samá hráčka pak dvěma rychlými zisky a jednoduchými koši upravila na sedmibodový náskok pro hosty. Slovanka se ještě přiblížila na tři body, ale v klíčové chvíli konečně zafungovala obrana Brňanek a následné rychlé brejky poprvé posunuly rozdíl do dvouciferných čísel dalším košem Šotolové tři minuty před koncem. Na to už Slovanka zareagovat nezvládla.

Šotolová se i přes trápení z trojek prostřílela k výbornému výkonu a 30 bodům, Anežka Kopecká nastřílela 23 bodů a Petra Malíková 17 bodů. Zbytek týmu se nedostal přes sedm bodů. Domácí tým sázející na úzkou rotaci spoléhal na trojky, kterých trefil hned deset. Nejlepší byla s pěti zápasy Eliška Mircová, která se dostala na 19 bodů, sedmnáct přidala Eliška Hálová a patnáct Andrea Ondroušková.