Souboj neporažených pro USK

Už jen dva celky bez porážky zůstaly v letošním ročníku RENOMIA ŽBL. V souboji neporažených totiž v rámci sedmého ligového kola pražský USK zvítězil na palubovce KP Brno a spolu s Žabinami Brno vládne ligové tabulce. V dalších duelech středečního svátečního programu slavily chomutovské levhartice a Slavia Praha.

Televizní duel a KP už není neporažené

Nejtěžšího možného soupeře dostaly basketbalistky KP Brno po reprezentační přestávce, když doma v televizním duelu podlehly ZVVZ USK Praha 65:101.

Souboj neporažených měl od začátku jasný vývoj. Brňanky naposledy srovnaly na 2:2, v páté minutě poprvé ztrácely dvouciferně 6:16 a od té doby USK kontroloval vývoj. Hostující hráčky sice zahodily hned třináct trestných hodů, ale to jim ani nevadilo, když trefily téměř čtyřicet procent vystřelených trojek, téměř šedesát procent dvojek, a navíc skvěle doskakovaly. Královopolanky předváděly aktivní hru, ale ta vyústila v pětadvacet ztracených míčů. USK zvládl na 39 košů z pole 34 asistencí.

V duelu, kdy vedly hráčky USK až o 39 bodů, dalo pět Pražanek dvouciferný počet v čele s 22 body Maríi Conde, na osmnáct se dostala Brionna Jones. KP mělo nejlepší střelkyni v Ludmile Dudáčkové (15) bodů, přes hranici 500 bodů v nejvyšší soutěži se osmi body dostala Petra Malíková.

Dušan Medvecký, KP: "Když na hřišti nebyly zahraniční hvězdy USK, tak jsme drželi krok. Ale náš začátek byl bez energie, nechtělo se nikomu bránit. Škoda byla i závěru poločasu, kdy jsme soupeři míče naházeli do rukou. Na agresivní obranu elitních evropských týmů nejsme zvyklí. Rozdíl měl být dvacet bodů, ale zbytečně byl skoro třicet. Po přestávce paní Hejková sestavu protočila, šanci dostaly i náhradnice, také my dali příležitost juniorkám a uhráli slušný výsledek. Nyní nás čeká v sobotu derby v Žabinách, bude tam určitě parádní atmosféra a my se popereme o vítězství."

Ivan Beneš, asistent trenérky USK: "Pěkné utkání, padlo hodně bodů, minutáž jsme rozdělili na všechny hráčky, nemůžeme je trápit. Přece jen únava po návratu z různých národních týmů je znát. Rozhodli jsme v první čtvrtině, domácí basketbalistky byly asi trochu zaskočené, ale zase se jim povedl závěr zápasu."

Nápor Slovanky nestačil

Nejvyrovnanější duel středečního programu se zrodil v Benešově, kde domácí Slovanka podlehla Slavii Praha 78:86.

Duel se přitom od začátku vyvíjel směrem debakl pro Slavii, která od poloviny první čtvrtiny kontrolovala hru a postupně navyšovala náskok až na rozdíl 24 bodů ve čtvrté čtvrtině. Takový rozdíl svítil na tabuli ještě šest a půl minuty před koncem, po obrovském náporu se Slovanka v poslední minutě dostala dvakrát až na rozdíl pěti bodů, Slavia ale zvládla zareagovat a koncovku si pohlídat.

Nejlepší střelkyně obou celků se shodly na 24 bodech, a to domácí Kateřina Zeithammerová a hostující Kateřina Rokošová. Za Slovanku přidala sedmnáct bodů Eliška Hálová, za Slavii po třinácti Eliška Žílová a Katharina Fikiel.

Levhartice chytají rytmus

Druhou výhru za sebou slaví po špatném vstupu do sezóny Levhartice Chomutov, které přehrály doma Trutnov jasně 89:58.

Východočešky se šance na úvodní výhru v nové sezóně držely do poloviny třetí čtvrtiny, když ještě patnáct minut před koncem ztrácely jen sedm bodů. Od té doby však přišel masakr ze strany domácích hráček, které chytily herní pohodu, začaly nutit soupeřky k chybám a vyrážet do rychlých protiútoků najednou náskok vyletěl a Trutnov nedokázal reagovat. Trutnov srazilo kromě horšího doskakování hlavně osmadvacet ztracených míčů.

Střelkyní zápasu byla s jedenadvaceti body domácí Zuzana Kučerová, na sedmnáct bodů a jedenáct doskoků se dostala domácí kapitánka Michaela Krejzová. Hostující Anna Rylichová dala sedmnáct bodů ale trefila jen pět z osmnácti střel z pole.