Špatný start, pak cenný postup Nymurka

Basketbalistky Nymburka se nakonec objeví v play off Eurocupu. Středočeškám nakonec nevadila ani domácí porážka v posledním duelu základní skupiny s maďarským Szekszárdem 49:72.

Svěřenkyním trenéra Dana Kurucze měly už před utkáním dobře nakročeno k postupu, začátek zápasu jim však trochu sebral vítr z plachet. Zaskočené domácí hráčky nedaly koš téměř prvních pět minut utkání, inkasovaly osmnáct bodů a ze ztráty už se nedostaly. Prohrávaly až o sedmadvacet bodů, a i když se po přestávce zlepšily a druhých dvacet minut skončilo 27:27, na obrat to nestačilo. Maďarky si v poklidu kontrolovaly vedení a daly prostor hned deseti hráčkám.

Maďarský se spoustou reprezentantek vedla s 22 body Švédka Frida Eldebrink, devatenáct bodů přidala Erica McCall a šestnáct bodů s jedenácti doskoky doručila Australanka Abby Bishop. Nymburk vedla Chloe Wells se 17 body, Kamila Hošková nastřílela deset bodů.

Play off čeká Nymburk až v roce 2019, kdy se s polskou Bydhoští střetnou o postup do osmifinále.