Strakonice bez výhry a pohoda favorita

Dvěma zápasy se v pátek předehrávalo sedmé kolo RENOMIA ŽBL. V duelu spíše ze spodních pater tabulky vyhrála Slovanka i s novou posilou ve Strakonicích. Ve druhém utkání dne si zkušený Hradec pohlídal výhru na palubovce nováčka z Chomutova.

Slovanka veze cennou výhru

Basketbalistky Slovanky urvaly cennou výhru 73:67 na palubovce Strakonic, které jako poslední tým ženské ligy čeká na první ligové vítězství. Zápas probíhal jako na houpačce, když domácí Strakonice měly navrch v první a třetí čtvrtině a hostující celek z Mladé Boleslavi ovládl druhou a klíčovou čtvrtou čtvrtinu. U19 Chance vedlo ještě sedm minut před koncem po koši Kateřiny Galíčkové o bod, pak ale přidaly už jen pět bodů do konce zápasu a závěr tak patřil Slovance. Tu dovedla k výhře s 20 body a 9 doskoky Monika Fučíková, na dvanácti bodech se shodly Eliška Hálová a Andrea Ondroušková. Slovanka navíc poprvé využila služby zkušené Kateřiny Bartoňové, která zaznamenala za 18 minut pět bodů.

Levhartice podlehly Sokolu

Nováček ročníku Levhartice Chomutov na favorizovaný Hradec nestačily a podlehly 49:86. Zápas rozhodly druhá a třetí čtvrtina, když po vyrovnané první desetiminutovce nastoupily hostující hráčky do dalšího průběhu s daleko větším nasazením a zápas rozhodly relativně rychle. Nakonec vedly až o 45 bodů a ve druhé půli už kontrolovaly hladkou výhru. K té nejvíc pomohly dvanáctibodové Klára Vojtíková a Kristýna Minarovičová, deset bodů doručila Klára Marečková. Chomutovu nestačilo 12 bodů jediné dvouciferné střelkyně Veroniky Aulichové.

Tomáš Eisner (trenér DSK Levhartice Chomutov): „Odehráli jsme velmi slušně první čtvrtinu, kdy jsme si dokázali vytvářet dobré pozice a některé jsme proměnili. Ve druhé čtvrtině jsme aspoň drželi tempo a bojovaly, ale třetí čtvrtina byla tragická, asi nejhorší v sezoně. Dali jsme hlavy dolů a nedokázali nic vymyslet, to pro mě bylo velké zklamání.“

Romana Ptáčková (trenérka Sokol Hradec Králové): „Po dlouhé cestě nám trvalo, než jsme začali hrát náš basketbal. Já jsem byla hodně nespokojená s prvním poločasem, hlavně s naší útočnou fází. Jsem ráda, že ve třetí čtvrtině holky zrychlily hru a pak už jsme byli mnohem produktivnější. V té chvíli nám možná už hodně unavený domácí tým přestal stačit.“