Střelnice Effangové

Roli favoritek potvrdily v dohrávce osmého kola Chance ŽBL basketbalistky Hradce Králové, když si doma poradily s Ostravou 85:77. Hlavní strůjkyní výhry byla domácí Pamela Effangová, která na cestě k sedmi bodům nastřílela sedm trojek.

Ostrava odehrála v Hradci výborný první poločas, ve kterém většinu času vedla, krátce před pauzou až o devět bodů, když se Lvice dlouho ve druhé čtvrtině trápily střelecky, nakonec ale čtvrtinu uzavřely sérií 14:1 a dostaly se do vedení, o které už nepřišly. I tak ale nebyl druhý poločas jasný. Z téměř dvouciferné ztráty se Ostrava ještě dokázala ve druhé čtvrtině vyhrabat a devět minut před koncem byl rozdíl pouhé čtyři body. Vlastní pětibodovou minisérií ale zavelela k náporu domácí Charlotte Velichová a Ostrava se už blíže, než na osm bodů v koncovce nedostala.

V dramatické bitvě s minimem trestných hodů (třicet na obou stranách dohromady) kraloval Hradec s deseti trojkami (sedm Effangová) a také měly Lvice nižší počet ztrát. Ke třicetibodové Effangové (15/10 z pole) se přidala se 16 body a 7 asistencemi Kateřina Zeithammerová, Velichová se dostala na deset bodů. Adéla Smutná byla po svém návratu do ostravského dresu znovu tahounkou, ke 24 bodům přidala i 9 doskoků. Ilina Selcova přidala 17 bodů. Hradec bude v rámci desátého kola znovu v akci už v pátek proti Žabinám, Ostrava hostí v neděli pražský USK.