Svátek na Rokytce

Obrovské překvapení odstartovalo hned v pátek večer jedenácté kolo Chance ŽBL. Jasné outsiderky a majitelky pouhých dvou výher z deseti dosavadních utkání basketbalistky Slovanky si nechaly na poslední předvánoční duel nejlepší výkon v sezóně a zaskočily Hradec Králové 97:82.

Hradci chyběla v utkání elitní střelkyně Kristýna Čuperková, na hřišti se však „objevila“, když s její jedenáctkou hrála reprezentační rozehrávačka Kateřina Zeithammerová. A jako došlo u Hradce zřejmě k chybě nebo zapomenutí jejího dresu, zapomněl Hradec doma zřejmě i formu, která mu vynesla například osmnáctibodovou výhru z prvního vzájemného utkání.

Východočešky totiž v utkání ani jednou nevedly a od prvních minut tahaly za kratší konec. Po třech minutách prohrávaly 11:2, pak se sice dotáhly na rozdíl jediného bodu, ale do konce první čtvrtiny byly znovu dole o sedm bodů. Oba týmy střílely podobně za dva body, dokonce Hradec lépe, ale Slovanka byla lepší za tři body, a hlavně v bojovnosti a agresivitě. Navíc Hradci vůbec nepadaly do koše trestné hody, proměnily jen o něco málo přes polovinu z téměř třiceti pokusů, a to v takovém utkání hodně zamrzí.

Od druhé čtvrtiny šel náskok domácích do dvouciferných čísel, Lvice sice bojovaly, ale hrály tak nějak v křeči a k minutým šestkám se přidaly i některé zbytečné ztráty a další nepřesnosti na doskoku. V polovině třetí čtvrtiny se Hradec nadechl k náporu a dostal se naposledy pod hranici deseti bodů košem s faulem Zeithammerové, ale Slovanka hned odpověděla sérií 8:2 a v závěru už si hlídala celkem klidné vítězství.

Zeithammerové nepomohlo ke zvratu ani 22 bodů, na druhé straně jí zastínil týmovější výkon Slovanky. Tu vedla s 19 body a osmi doskoky Alžběta Levínská, mezi 15 až 17 bodů se dostaly další čtyři její spoluhráčky.