Technic neubránil Trutnov a zůstává na dně tabulky

Basketbalistky Technicu Brno nevyužily šanci dotáhnout se z poslední příčky tabulky na U19 Chance a SBŠ Ostrava, když nestačily v domácím prostředí haly na Morendě na Trutnov 75:89.

Zápas celků ze spodní poloviny tabulky připomínal jízdu na horské dráze. Brňanky do zápasu vlétly plné elánu a po skvělém vstupu vedly po čtyřech minutách 11:0. Východočešky pak velkou sérií srovnaly na 13:13, ale závěr čtvrtiny jim znovu nevyšel a mírně ztrácely. Ve druhé desetiminutovce se dostal Trutnov porpvé do vedení, ale dlouho ho neudržel a o přestávce už byly zase o pět bodů napřed domácí hráčky. Brňanky pak ještě zabojovaly a čtrnáct minut před koncem naposledy držely vedení, ale jakoby jim poté došly síly a hostující hráčky strojovou hrou postupně otáčely skóre. Východočešky ovládly poslední čtvrtinu 25:13 a získaly pátou výhru v sezoně, která je udržela v boji o play-off.

Střelkyní zápasu byla s 23 body hostující kapitánka Kateřina Kozumplíková, ale hvězdou duelu byla její americká spoluhráčka Bethelová, která zaznamenala 16 bodů, šestnáct doskoků a sedm získaných míčů. V doskocích ji ještě předčila Tereza Vitulová se 16 body a 17 doskoky. Jen tyto dvě hráčky málem přeskákaly celý tým domácích. Brno jako už tradičně střelecky držela Tereza Zítková s 20 body, o tři body méně nastřílela Hana Gašicová.

Lucie Zítková (trenérka Technic Brno): „Dnešní zápas jsme začaly velmi dobře, bohužel nám postupně začaly docházet síly a vršily jsme jednu chybu za druhou. I tak jsme držely se soupeřem tempo, až poslední čtvrtina rozhodla. V ní jsme nedokázaly ubránit jedna na jedna, a to byla hlavní příčina naší prohry.“

Petr Kapitulčin (trenér BK Loko Trutnov): „I přes spoustu absencí jsme důležité utkání nakonec zvládli, a to i přes nevídanou střeleckou úspěšnost domácích z trojkové vzdálenosti. U nás zaslouží absolutorium pětice Kozumplíková, Rylichová, Holubcová, Bethel a Vitulová, která odehrála druhý poločas téměř bez střídání, a přesto díky rychlé hře a plnění pokynů převrátila zápas v náš prospěch.“