To nejlepší z patnáctého kola ŽBL

To nejzajímavější, co se přihodilo v patnáctém kole české nejvyšší soutěže žen:

Nejdelší čekání na body

Strakonický U19 Chance si v ofenzivě proti ZVVZ USK Praha nevedl nejhůř. Hlavně zpočátku. Zaznamenal 15 bodů v první, 12 ve druhé a devět ve třetí čtvrtině. Ale sešup bodové produkce pokračoval i v té čtvrté. Byly z toho je čtyři body, o všechny se v poslední minutě utkání postarala Eliška Petrušková. Společně s koncovkou třetí čtvrtky čekaly Jihočešky na trefu 12 a půl minuty. Zápas skončil 127:40 pro Pražanky.

Nejvšestrannější výkon

Vstup Chelsea Waters do české nejvyšší soutěže nebyl ideální, ale ve druhém utkání za SBŠ Ostrava to už rozbalila. K výhře nad BLK Slavia Praha 83:68 pomohla 18 body, 10 asistencemi, devíti doskoky, čtyřmi zisky a jedním blokem. K tomu byla jedenáctkrát faulována. A sama spáchala devět ztrát.

Nejcizáčtější kolo

Patnácté kolo ŽBL patřilo zahraničním posilám. V kategorii nejužitečnějších hráček najdeme pouze dvě Češky - čtvrtou Terezu Vyoralovou (validita 28) a osmou Renátu Březinovou (24), obě ze ZVVZ USK Praha. Vládla Ostravanka Waters (40) před Alyssou Thomas z USK (37) a Chloe Wells z BS DSK Basketball Nymburk KV (29).

Cizinky panovaly i v bodech (Ines Čorda z SBŠ Ostrava s 26), v doskocích (Jordan Adams z Lokomotivy Trutnov s 15), v asistencích (Chelsea Waters s 10) i v trojkách (Čorda s 5).

Největší nespokojenost

BS DSK Basketball Nymburk podlehl Sokolu Nilfisk Hradec Králové 55:62, když marně čekal na body hned od tří hráček základní sestavy. Tereza Krakovičová zvládla za 26 minut jen tři doskoky, Michaela Krejzová za 16 minut jednu asistenci a Alena Huňková za 15 minut ani to. A na nule byla i nejvytíženější náhradnice Simona Sklenářová, za 19 minut má jednu asistenci a tři zisky. Všechny měly zápornou validitu.

Nejblíže historickému rekordu

Ze všech sledovaných historických rekordů ŽBL se jako ten nejdostupnější jeví první místo mezi blokařkami. Ale platí to jen pro Petru Kulichovou. Pivotka Sokola Nilfisk Hradec Králové zastavila nymburským soupeřkám dvě střely. Celkově je na 434 blocích, druhá Petra Reisingerová jich zvládla 474 a první Michala Hartigová 484.