Top 5 dvanáctého kola

To nejzajímavější, co se přihodilo ve dvanáctém kole české nejvyšší soutěže žen.

Největší obrat ve skóre

Zvraty ve skóre nejsou v podmínkách Ženské basketbalové ligy příliš obvyklé. v duelu DSK Basketball Nymburk vs. BA Karlovy Vary však jeden takový k vidění byl. Středočešky v 11. minutě prohrávaly 20:36, ale pak daly 14 bodů za sebou. V 17. minutě vyrovnaly na 39:39. A ve druhé půli už roli favoritek potvrzovaly. Po 30 minutách to bylo 74:59, po 40 minutách pak 104:64.

Nejdominantnější double-double

K nymburské výhře nad Karlovými Vary pomohla belgická reprezentantka Kyara Linskens 24 body a 15 doskoky. S užitečností 34 tím pádem vévodila všem hráčkám, které zasáhly do 12. kola.

Velkou konkurentkou jí však byla podkošová veteránka Alena Jeništová. Ta pomohla venkovní výhře strakonického U19 Chance 73:62 nad Technicem Brno, když si zapsala 21 bodů a 16 doskoků.

Nejlepší ostrostřelba

Další hrdinkou strakonického klubu v Brně byla Šárka Jozová. Kdysi nadějná střelkyně, která se z Ženské basketbalové ligy načas vytratila, je v třiadvaceti letech zpátky. Prokázalo to jejích 17 bodů, ke kterým si pomohla především pěti trojkami ze sedmi pokusů.

Nejúspěšnější trojkařka

Pozici nejúspěšnější trojkařky dosavadního ligového průběhu zatím zastává Jana Hausknechtová. Tahounka Žabin Brno zatím ve dvanácti kolech nastřádala 24 trojek. Má náskok tří úspěchů před Terezou Sedláčkovou z BLK Slavie Praha a čtyř před duem Karolína Elhotová (ZVVZ USK Praha) a Kateřina Kozumplíková (Lokomotiva Trutnov).

Nejpřesnější střelkyně

Kristi Bellock z BLK Slavia Praha aktuálně kraluje hned dvěma střeleckým žebříčkům. Americká pivotka má na kontě 93 úspěšných střel a zakončuje s úspěšností 68,9 procent.