Top 5 šestého kola ŽBL

To nejzajímavější, co se přihodilo v šestém kole české nejvyšší soutěže žen:

Nejméně očekávaná rekordmanka

Kateřina Elhotová je jednou z ústředních postav Ženské basketbalové ligy, avšak pověst elitní obránkyně nemá. A přitom mezi všemi aktivními hráčkami má nejvyšší součet zisků (v kariéře jich stihla už 582). Po víkendovém zápase svého ZVVZ USK Praha s BLK Slavia Praha je navíc spoludržitelkou rekordu sezony. Šesti zisky se vyrovnala Petře Záplatové. Za svým osobním maximem z února 2012 zaostala starší ze sester Elhotových o jediný úspěch.

Nejzarovnanější statistiky

Zmíněné pražské derby mezi Slavií a USK skončilo jasným skóre 59:122. Na bodech vítězného celku se podílelo všech deset hráček ze soupisky, z toho osm z nich zapsalo dvouciferné číslo. Nejvíc si zastřílela Alena Hanušová (22), nejméně Tereza Vyoralová (7). Vcelku vyrovnaná byla i minutáž jednotlivých hráček, od 14:10 (Renáta Březinová) po 25:31 (Alyssa Thomas).

Největší střelecké selhání

Utkání mezi BS DSK Basketball Nymburk KV a Lokomotivou Trutnov skončilo 64:51 na body. A skoro stejně - 61:52 - to dopadlo na doskoky. O čem vysokánské číslo 113 doskoků na utkání, tedy skoro tří za minutu, vypovídá? Především o nepříliš přesné mušce zúčastněných celků. Oba pálily s méně než třicetiprocentní úspěšností.

Nejhvězdnější palba

Devatenáctiletá Stella Tarkovičová z KP Brno při svém třetím zápase v české nejvyšší soutěži ukázala, že může být střeleckou hvězdou. Během necelých 11 minut nastřílela proti SBŠ Ostrava 14 bodů, když proměnila čtyři z pěti tříbodových střel a jeden ze tří dvoubodových pokusů.