Třetí kolo poháru bez překvapení

Přes třetí kolo Českého poháru žen prošli všichni papíroví favorité. Proti soupeřům z nižších soutěží zvládly své souboje celky Hradce Králové, Slavie Praha a Karlových Varů, své vyšší postavení v tabulce ŽBL a lepší vzájemná utkání z této sezony potvrdily týmy Žabin, Trutnova a KP Brno.

Hradec se stovkou

Bez větších problémů zvládly své utkání hradecké Lvice, které si na Královce poradily s béčkem USK Praha 109:51. Zkušenější tým ovládl hned první čtvrtinu 33:11 a od té doby náskok kontrolovaně navyšoval. Střelecky se trápící Pražanky podaly slušný výkon jen ve třetí čtvrtině, ve které daly 19 bodů.

Derby pro Slávii

Tradiční derby pražských „S“ mělo jasného favorita a Slavie potvrdila svoji roli a zvítězila 94:45. Sparťanky se držely ve hře jen v první čtvrtině, po které ztrácely sedm bodů, ale v druhé desetiminutovce jim soupeř unikl na dvouciferný rozdíl, ze kterého už se domácí hráčky nedostaly. Nejlepší střelkyní poražených byla se 14 body Tereza Halátková, o bod méně dala Michaela Pitrová.

Lokomotiva přejela Nusle

Prvoligový celek Sokola Nusle ukázal proti Karlovým Varům solidní formu, ale na Lokomotivu nestačil. Hostující hráčky Pražankám postupně utíkaly každou čtvrtinu a navyšovaly náskok. Nusle zaznamenaly čestný úspěch až v závěru, když vyhrály poslední čtvrtinu 11:10 a nakonec podlehly 51:77.

Špatná ofenziva Slovanky

Basketbalistky Slovanky si v souboji s Žabinami Brno věřily, ale nešla jim střelba a nakonec podlehly 39:59. Mladoboleslavský tým se proti Brnu trápil střelecky už v prvním vzájemném utkání, kdy nastřílel třiačtyřicet bodů, ale teď to bylo ještě o trochu horší. Nejhorší byly v tomto duelu pro Slovanku sudé čtvrtiny, ve kterých daly dvakrát po osmi bodech, a hlavně v závěrečné čtvrtině dovolily Brnu zajistit si klidný závěr utkání. Žádná domácí hráčka se nedostala do dvouciferných čísel, nejvíce se blížila Kingová s 9 body. V dresu Brna se blýskla 16 body Baysová, po deseti přidaly Hausknechtová a Stoupalová.

Brno hladce s Ostravou

Roli favoritek potvrdily i hráčky KP Brno, které po vyrovnané první čtvrtině jasně ovládly zápas s Ostravou a zvítězily 81:60. Zápas vypadal v úvodu na vyrovnanou bitvu a Slezanky držely po první čtvrtině vyrovnaný stav, ale v té druhé se zmohly jen na osm bodů a zápas jim utekl. Když pak inkasovaly čtyřiadvacet bodů ve třetí čtvrtině, bylo rozhodnuto. Střelkyní zápasu byla s 24 body hostující Chambersová, na druhé straně však odpověděla 21 body Satoranská a devatenácti Šujanová.

Technic nestačil na Trutnov

Nejvyrovnanějším duelem třetího kola poháru byl souboj Technicu Brno s Trutnovem, který vyhrály hostující hráčky 78:69. Domácí Brňanky si nechaly soupeřky hned v úvodu utéct do mírného vedení a od té doby marně dotahovaly. I přes dvoucifernou ztrátu po většinu utkání se do duelu v poslední čtvrtině vrátily, ale na zvrat už neměly. Trutnov dovedla k výhře pětice dvouciferných střelkyň v čele s devatenáctibodovou Goffovou, o bod méně dala domácí Murgašová.