Trutnov čerpal ze super startu, Slavia loupila u Lvic

Trutnov vlétl do čtvrtfinále ve velkém stylu a svkělou první čtvrtinou se nasměroval k vítězství. Slavia jako jediná uspěla na hřišti soupeře, když se mohl spolehnout na zahraniční posily, ale i dvacetiletou Češku s novým osobním maximem.

BK Kara Trutnov - VALOSUN KP Brno 75:68 (30:17; 44:33; 58:46)

Repríza loňského čtvrtfinále, kde však má tentokrát výhodu domácího prostředí v úvodním střetnutí trutnovská Kara, začal lépe právě celek z úpatí Krkonoš. Pevné základy k zisku prvního bodu položily svěřenkyně trenéra Rešetára už v úvodní desetiminutovce. Především v jejím závěru vyšponovaly své vedení až na 30:17. Když krátce po startu druhého hracího období byly hráčky Kary o 17 bodů vpředu, zdálo se vše na dobré cestě.

Jenže Valosun nehodlal dát svou kůži zadarmo a Trutnov si nemohl až do samého závěru být jistý vítězstvím. Vždyť se jeho náskok snížil pod deset bodů. I když Brňanky vedly v průběhu utkání pouze jednou a o jediný bod, jejich výkon v průběhu utkání jim může dodat sebevědomí pro další průběh série, která slibuje dlouhý a vyrovnaný průběh.

Jozef Rešetár, Kara Trutnov: "Utkání jsme začali velmi dobře úspěšnou střelbou v první čtvrtině, kde jsme si vytvořili náskok. Kvalita soupeře je vysoká a očekávali jsme boj, který se pak nesl dalšími třemi čtvrtinami."

Marian Svoboda, VALOSUN KP Brno: "Rozhodla první čtvrtina. Další tři byly velmi vyrovnané. Dokonce jsme je vyhráli. Byl to úporný boj. První čtvrtina se ale povedla domácím. Pro mě je nepochopitelné, že jsme vstoupili do utkání tak nervózně a zbytečně jsme kupili chybu na chybu. Domácí se pak uklinily a hlídaly si vedení. Rozdíl byl na útočném doskoku, to nás brzdilo a musíme si na to dát pozor."

Sokol ZVUS Hradec Králové - BLK Slavia Praha 74:81 (20:18; 43:39; 59:56)

Jediným celkem, který dokázal v prvním kole čtvrtfinále Bonver ŽBL vyrabovat hřiště soupeře, je pražská Slavia. Ta uspěla na palubovce Hradce Králové díky příspěvku cizinek (Vaughn 33 bodů a 10 doskoků, Peterson 11 bodů a Kristcher 10 bodů) a dvacetileté Michaely Urbanové, která si 11 body vyrovnala své osobní maximum v ženské nejvyšší soutěži a zároveň stanovila svůj nový osobní rekord v play-off.

O vyrovnanosti utkání hovoří statistika, která ukazuje, že oba týmy strávily ve vedení shodně 18 minut a 44 vteřin. Byla to nakonec Slavia, která byla na řadě jako poslední. Jako rozhodující se ukázaly minuty okolo poloviny závěrečné čtvrtiny. Během tohoto období Slavia zaznamenala šňůru 9:0 a definitivně se ujala vedení, které už do konce utkání nepustila. Zatímco Slavia našla ve svém středu hned čtyři dvojciferné střelkyně, v domácím dresu tuto metu překonaly pouze dvě hráčky. Pokud Lvice chtějí zopakovat loňskou finálovou účast, čeká je tvrdá práce.