Trutnov po půli odpadl

Minimálně poločas byl celek Trutnova v duelu jedenáctého kola Chance ŽBL blízko třetí výhře v sezóně. Na domácí palubovce dlouho trápil favorizovanou Slavii Praha, nakonec ale padl 69:81. Trutnov zůstává v tabulce osmý, Slavia se mu na sedmé příčce vzdálila o jednu výhru.

Přitom domácí Východočešky měly doslova parádní vstup do zápasu a za celou první půli hrály excelentně. Na úvodní koš Slavie hned domácí celek zareagoval dvanáctibodovou sérií a už po třech minutách vedl dvouciferným rozdílem. Stav 23:9 v osmé minutě působil jako debakl. Slavia se pak v úvodu druhé čtvrtiny zvedla a přiblížila se dokonce na čtyři body, závěr poločasu ale znovu patřil Trutnovu a dvouciferný náskok po dvaceti minutách budil velký optimismus.

Jenže po přestávce jako by se oba celky své role prohodily. Slavia vystřihla krátce po přestávce patnáctibodovou sérii, kterou Mariana Přibylová dokonce svůj tým poslala poprvé od úvodního koše zápasu do vedení. KARA ještě zareagovala a po třech čtvrtinách bylo skóre vyrovnané, místo dramatické koncovky se ale natěšení diváci dočkali hlavně dalšího náporu Slavie. Ta na úvodní koš Američanky Fisher zareagovala dalším náporem a než se domácí hráčky vzpamatovaly, ztrácely desetibodovým rozdílem. Závěr se pak už domácím hráčkám i přes velkou snahu nepovedlo zdramatizovat.

Právě Whisper Fisher byla nejlepší střelkyní domácího celku s 15 body, navíc doskočila i třináct míčů. V dresu Slavie jí ale vyrovnala střelecky Eliška Mircová a ještě je obě přestřílely Brandi Beasley s 16 a Petra Čípková s osmnácti body. Východočeškám nestačilo lepší doskakování, víc trojek i lepší úspěšnost střelby. Vaz srazilo domácím zejména osmnáct ztracených míčů.