Trutnov rozstřílel Ostravu

Basketbalistky Trutnova si v duelu sousedů v tabulce poradily na palubovce Ostravy hladce 90:52 a na deváté příčce živí naději na postup do play-off. Naopak Ostrava zůstává s třemi výhrami na desátém místě tabulky ŽBL.

Ostrava sice na konci října v Trutnově zvítězila jasně 72:57, ale tehdy ještě měla v sestavě Američanky Chambersovou a Thompsonovou, který byly hlavními tahouny týmu. Tentokrát se domácí hráčky držely jen do páté minuty, ve které naposledy vedly 12:11. Pak inkasovaly jedenáct bodů v řadě a od té doby Východočešky kontrolovaly vývoj zápasu. Za druhou a třetí čtvrtinu se pak Ostravě podařilo dohromady nastřílet jen osmnáct bodů, což překonal hostující tým třiadvaceti body jen za druhou desetiminutovku. Náskok tedy pohodlně narůstal až na jedenačtyřicet bodů a v závěru si mohly na obou stranách zahrát lavičky.

Trutnov vedla k výhře Američanka Bethelová s 25 body a 13 doskoky, jedenadvacet bodů přidala kapitánka Vacková. V dresu Ostravy se střelecky dařilo pouze dvěma hráčkám, a to Anně Kubíčkové, která dala 18 bodů a Adéle Smutné s 15 body.

Petr Kapitulčin (trenér BK Loko Trutnov): „Splnili jsme to, co jsme si předsevzali. Nechtěli jsme hrát žádný pomalý basket, ale rychle, aktivně a agresivně, což se podařilo a byl to základ naší výhry. Konečně se nám podařilo mít vysokou úspěšnost střelby, už za první poločas jsme dokázali dát 46 bodů. Měli jsme výrazně širší rotaci než domácí, a to bylo v utkání znát.“

Jaroslav Bartoň (Viceprezident SBŠ Ostrava): „Gratulujeme k zaslouženému vítězství soupeři. Naše mladá sestava se musí ještě hodně učit, aby mohla konkurovat basketbalově vyzrálým ženským hráčkám. Projevuje se na naší hře nezkušenost a náročnost sezóny.“