Trutnov slaví

Konečné deváté místo obsadí v letošním ročníku Chance ŽBL basketbalistky Trutnova. Východočešky porazily ve třetím utkání série dvou nepostupujících týmů do play off Strakonice 63:49 a ukončily sérii v nejkratším možném čase 3:0.

Strakonice ale sérii ani za nepříznivého stavu nezabalily a odehrály velmi dobrý poločas. Zejména v úvodních patnácti minutách několikrát vedly a hrály velmi slušně zejména v obraně. Krátce před půlí se ale Trutnov rozstřílel a najednou z toho bylo jakoby nic dvouciferné poločasové vedení. To se pak podařilo Jihočeškám snížit jen krátce v prostřední části třetí čtvrtiny, níž, než na osm bodů se nedostaly a Trutnov si vedení bez větších potíží kontroloval až do závěru.

Domácím pomohla lehce lepší střelba za dva body, mírně lepší doskakování a méně ztracených míčů. Navíc měly ve svém středu i nejlepší střelkyni zápasu Rainu Tomašickou se 17, Raven Northcross-Baker dodala 11 bodů. Baker srovnala nejlepší střelkyně poražených Adéla Junková. Zatím není jasné, jestli čeká Strakonice série o udržení s vítězkami první ligy.