Trutnov vybojoval cennou výhru až v závěru

V předehrávce dvanáctého kola zvítězil Trutnov na palubovce posledních Strakonic 80:76 a získal třetí výhru v sezóně. Strakonice zůstávají s jediným vyhraným zápasem.

Trutnov předvedl na jihu Čech parádní vstup do zápasu, když po dvou minutách vedl bleskově 9:0. Strakonice se pak probraly a skóre korigovaly, přesto po šesti minutách prohrávaly 8:20. Za první čtvrtinu zvládly Východočešky celkem osmadvacet bodů a držely relativně pohodlný náskok.

Ve druhé desetiminutovce se však rozjetý útok Trutnova zasekl a domácí Strakonice se postupně dostávaly zpět do hry. Až patnáctibodovou ztrátu se jim podařilo zlepšenou obranou stáhnout na 37:42. Pomohla jim k tomu rozložená ofenziva, když se čtyři hráčky dostaly alespoň na šest bodů, Trutnov se opíral o Bailee Cotton se třinácti poločasovým body.

Svěřenkyním Michala Martiška poločasová přestávka pomohla a ve třetí čtvrtině se vrátily do agresivní nátlakové hry, která jim přinesla náskok v úvodu zápasu. Pěti rychlými body Anny Rylichové odskočily do dvouciferného náskoku během pár sekund a ten si pak udržovaly po celou třetí čtvrtinu. Zápas jako na houpačce, ale musel vyvrcholit až závěrečným dramatem.

Strakonice odstartovaly čtvrtou čtvrtinu bláznivou šňůrou čtrnácti bodů v řadě a po koši Karolíny Fadrhonsové šly pět a půl minuty před koncem do čtyřbodového vedení. Trutnov sedmi body otočil, Kateřina Galíčková ale vzápětí trojkou srovnala a stejná hráčka ještě v poslední minutě snižovala na rozdíl jediného bodu. Hostující hráčky ale zachránila trojkou Michaela Potočková a závěr už si pohlídaly Východočešky z šestek.

Bailee Cotton potvrdila pozici opory Trutnova a byla nejlepší střelkyní zápasu s 22 body, navíc přidala devět doskoků. Doplnila ji se 16 body Anna Rylichová. Domácí vedla skvělým výkonem Fadrhonsová s 19 body a 14 doskoky, šestnáct bodů přidala Galíčková.