USK dál vítězí, KP schytalo lekci

S rozdílnými výsledky odjíždí z pohárových zápasů na francouzské půdě české celky z nejvyšší ženské soutěže. Mistryně ZVVZ USK Praha vezou důležitou výhru z Bourges a v Eurolize jsou dál neporažené, KP Brno schytalo debakl od Flammes Carolo.

V souboji neporažených týmů USK vyhrál v Bourges 73:70 a je tak i po třetím kole bez prohry na čele své základní skupiny, v příštím týdnu doma přivítá polské Polkowice.

USK vyšel skvěle vstup do zápasu, když okamžitě získal dvouciferný náskok zejména díky duu Alyssa Thomas – Valériane Vukosavljevič a bylo z toho vedení 14:2. Domácí celek se ale rychle zmobilizoval, na přelomu první a druhé čtvrtiny předvedl sérii deseti bodů v řadě a srovnal na 30:30. V dramatické druhé půli měl nejprve navrch domácí tým, aby pak Pražanky otočily, ale svůj náskok stejně neuhlídaly a šlo se do nervydrásající koncovky. Důležitou trojku na tříbodový náskok USK trefila minutu a půl před koncem Teja Oblak, v následné loterii minutých trestných hodů vedly Pražanky nejprve o čtyři body, pak už jen o dva a Bourges mělo šanci srovnat. Domácí Američanka Yvonne Andreson ale trefila jen jednu šestku dvanáct sekund před koncem, což udrželo český tým ve vedení. Vukosavljkevič rozhodnutí ještě odmítla, minutý nájezd Anderson pak pojistila Alyssa Thomas jednou šestkou.

Andreson byla nejlepší střelkyní poražených s 20 body, přestřílela ji hostující Thomas s 28 body, devíti doskoky a šesti asistencemi. Vukosavljevič, která ani na sekundu nestřídala, dodala šestnáct bodů.

Tvrdá škola pro mladý tým KP Brno byl třetí zápas v EuroCupu na palubovce Charleville, kde Brňanky padly 45:120. Duel byl vyrovnaný jen cca tři minuty, než začaly domácí hráčky hlasitě povzbuzované slušně zaplněnou halou utkání dominovat. Už v první čtvrtině odskočily do čtrnáctibodového náskoku a v poklidné hře plné rychlých brejků a pěkných akcí pokračovaly i dál. Nejhůře dopadla pro KP třetí čtvrtina, kterou prohrály 3:28. V poslední čtvrtině se už po prostřídání soupeřek lehce rozstřílely, samy ale inkasovaly dalších čtyřiatřicet bodů a skóre tak děsivě narostlo.

Brňanky spáchaly 22 ztrát, dovolily soupeřkám 42 asistencí a také hned 58 bodů ve vymezeném území. Hned sedm domácích hráček dalo přes deset bodů v čele s Nikolinou Miličič a jejími 21 body. Přísnější měřítko v útoku KP snesla zejména Soňa Svetlíková, která dala patnáct bodů. Příští týden cestuje KP na palubovku chorvatské Ragusy.