USK i Reisingerová v Eurolize padly

Basketbalistky ZVVZ USK Praha nestačily v úvodním utkání nového ročníku Euroligy na francouzský tým BLMA 74:75. Prohrála také Julia Reisingerová v dresu španělské Girony, která nestačila na maďarskou Šoproň.

Výhru na dosah měly v úvodním euroligovém duelu basketbalistky ZVVZ USK Praha. V utkání proti francouzskému Montpellier většinu zápasu vedly, až o osm bodů, ale nevyšla jim poslední čtvrtina a duel těsně ztratily. Francouzský celek měl skvělý vstup do zápasu, když vedl až 11:2, pak se ale Pražanky vzepjaly a do konce první čtvrtiny srovnaly skóre. V následujících dvou čtvrtinách měl USK navrch a do poslední čtvrtiny šel s šestibodovým náskokem. Duel ale rozhodla až úplná koncovka, kdy nejprve Veronika Voráčková srovnala skóre na 74:74, ale pak dovolily Pražanky soupeřkám minout dvě šestky, a ještě si doskočit, kdy pak dala vítězný trestný hod Olivia Epoupa.

Pražskému celku nestačilo 23 bodů Španělky Conde, na dvacet bodů se dostala Dragana Stankovič. Epoupa vedla BLMA s 22 body. Pro USK pokračuje Euroliga za týden v Moskvě.

Výhru neslavila ani Julia Reisingerová, která se svou Gironou doma padla s Šoproní 63:68. Česká reprezentantka zaznamenala za necelých třicet minut na palubovce osm bodů.