USK i s Američankami dvakrát vítězně

Dvě utkání ve dvou dnech sehrály basketbalistky Žabin Brno a ZVVZ USK Praha, aby dohnaly zápasovou absenci. Oba zápasy bez větších problémů vyhrál pražský tým.

V podobném režimu probíhal i druhý zápas, který se sice hrál také na Královce, ale jako domácí byly zapsané hráčky Žabin. Brňanky ani jednou v zápase nevedly, USK utekl už v závěru první čtvrtiny do dvouciferného náskoku a vedení si kontroloval. Svěřenkyně trenérky Hejkové donutily soupeřky ke 28 ztraceným míčům, vedly až o jedenačtyřicet bodů a nakonec zvítězily 83:45.

Střelecky znovu válela Veronika Voráčková se 17 body, 7 doskoky a 6 asistencemi, jen o bod méně přidala Brionna Jones, na 12 bodů a 12 doskoků se dostala Alyssa Thomas. Žabiny střelecky vedly Kateřina Galíčková a Michaela Vacková s 10 body. Oba celky půjdou znovu do akce už v sobotu, když Žabiny přivítají Strakonice a USK vyzve v pražském derby Slavii.

Vítězná premiéra Američanek

Po dlouhé pauze se postupně zapojují do RENOMIA ŽBL všechny celky. Ve druhém utkání po udělení výjimky se utkaly pražský USK a brněnské Žabiny, které v Praze podlehly 52:95. Oba celky se utkají ještě jednou o den později.

Pražanky se připravují na spuštění nového ročníku Euroligy a postupně se jim do sestavy vrací opory, které na začátku sezóny v týmu nebyly či prodělaly nedávno koronavirus. Jedenadvacet minut odehrála i kapitánka reprezentačního týmu Kateřina Elhotová, ale střelecké hvězdy zápasu tentokrát byly jinde. Výborný start do sezóny potvrdila 19 body a sedmi doskoky Veronika Voráčková, za ní pak už byly dvě americké posily, které odehrály první zápas za pražský tým v této sezóně. Brionna Jones zvládla 17 bodů a 10 doskoků, na 14 bodů a osm doskoků se dostala Alyssa Thomas. Brňanky, kterým po slušném startu utekl zápas v prostředních dvou čtvrtinách, vedla střelecky dvouciferná hráčka Klára Křivánková s deseti body.