USK kraluje v Eurolize, známe čtvrtfinalisty poháru

Třemi zápasy skončil letošní program ženských ligových týmů. Další euroligovou výhru si připsal USK Praha, který pohodlně přehrál lotyšskou Rigu, basketbalistky Slavie prošly do čtvrtfinále Českého poháru přes Strakonice a Hradec Králové v ligové dohrávce kraloval v Ostravě.

Favorit bez potíží

Basketbalistky Hradce Králové potvrdily roli favoritek v dohrávce pátého kola RENOMIA ŽBL. Dokázaly zvítězit na palubovce Ostravy 89:67. K výhře nakročily ve druhé čtvrtině, když v té první po většinu času prohrávaly, ale druhou desetiminutovku ovládly poměrem 28:16 a získaly si dvouciferný náskok. Když pak navíc odstartovaly druhou půli sedmi body v řadě a utekly do náskoku přes dvacet bodů, nebylo co řešit.

Vítězky táhlo patnáctibodové trio Kristýna Minarovičová – Petra Kulichová – Kateřina Zavázalová, domácí se spoléhaly na 21 bodů Tiffany Jones a sedmnáct Sary Dickey.

Slavia doplnila čtvrtfinalisty

Basketbalistky Slavie Praha jsou posledními čtvrtfinalisty Českého poháru žen. Doma si jasně poradily se Strakonicemi 104:57 a ve čtvrtfinále vyzvou osmého ledna Chomutov. Pražanky měly zápas od začátku pod kontrolou, první čtvrtinu ovládly 33:14 a postupně kráčely až k vedení o 49 bodů. Nizozemka Van Der Keijl nastřílela Strakonicím 24 bodů, parádní triple – double přidala kapitánka Slavie Petra Bakajsová, když zapsala 20 bodů, 16 doskoků a 10 asistencí. Strakonice vedla se 17 body Eliška Petrušková. Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Trutnov proti obhájkyním z Hradce Králové, Žabiny Brno se Slovankou a SBŠ Ostrava s KP Brno.

USK dál kraluje Eurolize

ZVVZ USK Praha má skvěle rozehraný letošní ročník Euroligy. Z osmi zápasů prohrály jediný s favorizovaným Jekatěrinburgem a spolu s ruským týmem si dělí první příčku v tabulce své skupiny. Na závěr roku 2019 přehrály doma nebezpečný tým TTT Riga hladce 98:48. euroliga pokračuje pro USK osmého ledna proti francouzskému Bourges.

Pražanky výsledným padesátibodovým rozdílem překonaly výhru z minulého týdne nad belgickým celkem Castors Braine, který rovněž v hale na Královce porazily 102:62. Na druhý stobodový výkon v ročníku ale tentokrát těsně nedosáhly. Proti Rize od začátku na palubovce vládly Brionna Jones a Alyssa Thomas. Obě zapsaly double – double, a to Jones27 bodů a 14 doskoků, Thomas přidal 25 bodů a 16 doskoků.

Lotyšský tým dělal problémy jen v úvodu, který se zpozdil skoro o půl hodiny kvůli potížím s časomírou. Utkání začalo s půlhodinovým zpožděním kvůli problémům se světelnou tabulí a časomírou. Druhá čtvrtina už ale jasně patřila USK a hrálo se jen o rozdíl ve skóre. Americké opory doplnila třetí dvouciferná střelkyně Teja Oblak, Megan Huff vedla soupeřky se 16 body.