USK krok od Final4

Výhrou vstoupily do čtvrtfinálové série Euroligy basketbalistky ZVVZ USK Praha, když na domácí palubovce přehrály jasně španělskou Salamancu 77:56. Stvrdit postup na další finálový turnaj mohou již v pátek na palubovce soupeřek. Pokud by se jim zvítězit nepodařilo, rozhodující třetí zápas se odehraje příští středu opět v Praze.

USK tak oplatil soupeřkám porážku z loňského duelu o konečné třetí místo, k dokonání odvety ale potřebují vyhrát ještě jednou. Pražanky do zápasu vlétly plné elánu, soupeřky dokonale zaskočily a brzy vedly 16:5. Po oddechovém čase hostující kouč prostřídal sestavu a Salamanca se dotáhla na rozdíl dvou bodů. To byla ale spíše labutí píseň Avenidy, USK před velmi slušně zaplněnou halou Královka znovu zabral a zejména díky americkému duu Jones – Thomas se vrátil do dvouciferného náskoku, který narostl do přestávky na sedmnáct bodů. Po poločase už španělský tým příliš nedokázal kontrovat v závěru už tak oba celky spíše šetřily síly na důležitý druhý duel. V dresu USK se dokonce na palubovku po zraněních vrátily Veronika Šípová a Barbora Wrzesiňski (dříve Bálintová).

Jones byla nejlepší střelkyní zápasu s 18 body, přidala také třináct doskoků. Francouzka Valériane Vukosavljevič dodala 16 bodů a Thomas s Marií Conde zvládly po 13 bodech. Julia Reisingerová, česká pivotka v kádru Salamancy, byla s jedenácti body druhou nejlepší střelkyní poražených.

Natália Hejková (trenérka ZVVZ USK Praha): „Jsme rády, ale nebereme to tak, že to dnes skončilo o jednadvacet. Je to jen 1:0 a dnešní rozdíl nic neznamená. Další zápas začíná za stavu 0:0 a jediné, co máme, je výhoda jednoho vítězství. Musíme se do odvety znovu zkoncentrovat a jít do ní naplno. Tým byl na zápas maximálně koncentrovaný. To byla alfa a omega. Byly tam nějaké chyby, ale pokusíme se je do dalšího utkání eliminovat. Mám na mysli třeba obranný doskok a počet ztrát. Soupeře jsme ale v podstatě do ničeho nepustily. Čekaly jsme, že ten zápas vezme Jones na sebe. Byly jsme připravené na to, že dnes budou pivoti excelovat. To bylo super. Brzy nás čeká druhý zápas a naše opory si mohly odpočinout. Nejdůležitější to bylo u Thomasové, která má zraněný kotník. Bylo fajn, že nemusela hrát více než 25 minut.“