USK míří za osmým titulem v řadě

Basketbalistky USK Praha mají první šanci na ukončení finálové série. Ve středu 2. května je v Praze na Královce na programu třetí duel série s KP Brno. Pražanky vedou 2:0 a pokud uspějí ještě jednou, získají osmý český titul v řadě. V opačném případě se bude pokračovat v pátek v brněnské hale Vodova.

Oba dosavadní finálové zápasy měly podobný průběh. Basketbalistky KP nastoupily velmi aktivně a v obou zápasech vyhrály první čtvrtinu. Druhých deset minut už si vzaly vedení na svou stranu Pražanky a od svých soupeřek se jen vzdalovaly.

David Zdeněk (trenér KP Brno): „U našich děvčat je to o nastavení hlavy, že se dá s euroligovým favoritem hrát. Dále se musí na hřišti sejít všechny naše přednosti, a ještě k tomu nesmí mít soupeř svůj den. Dominance USK je zřetelná, ale ani ve třetím utkání nedáme nic zadarmo.“

Pavel Kubálek (asistent trenérky USK Praha): „Jdeme do třetího finále naplno jako by byl stav 0:0 na zápasy, vlažný úvod se nebude opakovat.“