USK nabírá formu

Pevnou půdu pod nohama postupně získávají basketbalistky ZVVZ USK Praha. Mistryně přivítaly zpět v Praze světové šampionky Alyssu Thomas a Brionnu Jones, které se postupně zapojí do přípravy a Pražanky jejich návrat k týmu oslavily výhrou nad Hradcem Králové 111:43.

Skvělý zápas odehrála zejména španělská rozehrávačka María Conde s 28 body, Valériane Vukosavljevič dodala 17 bodů a 12 doskoků, dvanáct bodů dala při své premiéře americká pivotka Merritt Hempe. Jedinou dvoucifernou střelkyní Hradce byla s 18 body Kristýna Čuperková.

Hradec jen krátce vedl v úvodních minutách, ale pak se rozjela pražská ofenziva a pětatřicetibodovou první čtvrtinou dala zápasu jasný ráz. Nejslabší čtvrtina ze strany USK byla ta třetí, když dovolily Hradci nastřílet dvanáct bodů a soupeřky porazily jen o devět. Jinak ale držely po celý zápas rychlé tempo a nasazení včetně obrany, donutily Východočešky k 24 ztrátám a přeskákaly soupeřky 73:25.