USK narazil na ruskou lavinu

Svou sílu ukázaly v jedenáctém kole ženské Euroligy basketbalistky ruského Jekatěrinburgu. V souboji prvního s druhým týmem skupiny A přehrály USK Praha na Královce 90:77 a stále drží neporazitelnost. Pražanky padly po pěti úspěších v řadě a bojují o udržení druhé příčky.

Svěřenkyně trenérky Hejkové očekávaly před slušně zaplněnou halou velmi těžký zápas proti nejlepšímu týmu posledních let, přesto odehrály výborných prvních osmnáct minut, když soupeře držely na uzdě a udržovaly si těsné vedení. Závěr první půle byl ale ve znamení jedenáctibodové série ruského týmu, který získal pevnou půdu pod nohama a získané sebevědomí potvrdil ve třetí čtvrtině dalším nevýšením náskoku. USK pak zabral v poslední čtvrtině, ale blíž, než na sedm bodů už se domácí hráčky nedostaly a favorit si koncovku pohlídal.

České mistryně srazila zejména slabá úspěšnost za dva body, kterou nedoplnily velmi solidní trojky i trestné hody. Naopak Jekatěrinburg kraloval v bodech ve vymezeném území, a navíc si pomohl skórováním hráček z lavičky. Při absenci Alyssy Thomas se na 19 bodů dostala tradiční opora Brionna Jones, o bod méně doručila María Conde a na jedenáct se prostřílela Teja Oblak. Vítězky táhla s 25 body Brittney Griner, na 20 bodech a 11 doskocích se zastavila Jonquel Jones.

Za týden vyráží USK na palubovku španělské Salamancy v přímém duelu o druhé místo.