USK postupuje do finále, čeká na soupeře

Basketbalistky USK zvítězily ve třetím utkání semifinálové série nad Hradcem Králové 87:49 a v sérii zvítězily 3:0 na zápasy. Čeká je tak znovu po roce finále, ve kterém vyzvou vítěze série KP Brno - Nymburk. Hradecké Lvice se střetnou s horším z této dvojice v sérii o třetí místo.

Favorizovaný USK prožil nejnáročnější večer v této sérii a zřejmě i v dosavdaním play off, přesto to Hradci na prodloužení série ještě o jeden zápas nestačilo. Pražanky hned v první čtvrtině utekly do dvouciferného vedení a vypadalo to na další debakl, svěřenkyně trenérky Ptáčkové se ale nevzdaly a přelom první a druhé čtvrtiny zase patřil jim. Ve druhé čtvrtině udržely USK na osmnácti bodech, samy naopak čtvrtinu vyhrály a těsně před přestávkou bylo vyrovnáno. Do vedení však Lvice nešly a byla to jejich poslední šance v zápase. Ve třetí čtvrtině se totiž zmohly jen na tři body (šestka Minarovičové a koš Bartoňové) a favoritky získaly kontrolu nad zápasem, který se v závěru už spíše dohrával. Hvězdou zápasu byla s 20 body, devíti asistencemi a sedmi doskoky Leticia Romerová, Alena Hanušová přidala 17 bodů a Marja Režanová 14. V dresu Lvic se nedostal nikdo do dvouciferných čísel, nejblíže byla devítibodová Andrea Ovsíková a osmibodové Kristýna Minarovičová s Terezou Kuthanovou.

Natalia Hejková, trenérka ZVVZ USK Praha: "Myslím že jsme zase odehrály jeden velmi dobrý zápas - až na 2. čtvrtinu, ale bylo to pro nás takové memento, že takto to nepůjde. Extra musím pochválit Leti Romero za excelentní výkon."

Romana Ptáčková, trenérka Sokol Nilfisk Hradec Králové: "Po docela slušném prvním poločase z naší strany přišel katastrofický 2. poločas a těžko si můžu vysvětlit tyhle naše změny, ale provází nás často v posledních zápasech."