USK rozdrtil Maďarky a vyhlíží Jekatěrinburg

Šestizápasovou vítěznou sérií uzavřely basketbalistky ZVVZ USK Praha rok 2021 v Eurolize. Od smolné říjnové porážky v ruském Jekatěrinburgu porazily kompletní zbytek osazenstva své skupiny A a drží druhou příčku právě za ruským suverénem. Toho dvanáctého ledna přivítají na své palubovce v Praze. Naposledy krátce před Štědrým dnem odnesl formu Pražanek maďarský Szekszárd, kde USK zvítězilo 89:51.

Velmi podobný průběh mají v posledních týdnech duely za účasti ZVVZ USK Praha. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové hrají ve skvělé formě a ani s kvalitními soupeři se příliš nepárají. Jeden z lídrů maďarské nejvyšší soutěže okamžitě prohrával 0:7, po sedmi minutách bylo skóre 19:2 a zápas dostal jasný ráz. Pražanky pak ve druhé čtvrtině mírně polevily s pocitem vysokého vedení, navíc se Maďarky výrazně zlepšily, nedokázaly však výrazněji korigovat náskok soupeřek a USK jen bod po bodu navyšoval. Debakl se stal z utkání v poslední čtvrtině, kdy se domácí KSC znovu střelecky trápilo a Pražanky soka dorazily, když jen těsně unikl čtyřicetibodovému výprasku.

Přitom USK spáchal 23 ztrát, o jednu více než Szekszárd, ale zase dominoval pod košem jak v bodech ve vymezeném území, tak na doskoku. Domácí hráčky vůbec nezastavily španělskou rozehrávačku Maríi Conde, která dala 26 bodů a doskočila 9 míčů, na devatenáct bodů se dostala Brionna Jones a jedenáct Teja Oblak. Šestnáct bodů zaznamenala v domácím dresu maďarská střelkyně Agnes Studer.