USK slaví podeváté v řadě, Harrison je MVP

Basketbalistky USK Praha jsou podeváté v řadě šampionkami nejvyšší ženské basketbalové soutěže. Ve třetím finále ŽBL přehrály na domácí palubovce v hale na Královce Žabiny Brno 93:56. Nejužitečnější hráčkou finálové série byla vyhlášena Američanka Isabelle Harrison.

Pražankám sice chyběly ve třetím zápase podkošové opory Alyssa Thomas a hlavně nejlepší hráčka USK v dosavadním průběhu série Alena Hanušová, ani tak to ale na výkon favoritek nemělo žádný větší vliv. Zápas otevřely rychlými šesti body v řadě a po čtyřech minutách šly poprvé v zápase do dvouciferného vedení, když zářila hlavně Harrison.

Po přestávce už začala trenérka Pražanek Natália Hejková točit sestavou a do hry se dostaly i mladé hráčky, které se v průběhu sezony na palubovku dostaly spíše sporadicky jako Kristýna Brabencová, Julie Pospíšilová nebo Veronika Šípová. I tak se vedení USK drželo po celou dobu poklidně nad hranicí třiceti bodů a Pražanky kontrolovaly pojišťující výhru.

K té nejvíc pomohla právě Harrison, která zvládla většinu ze svých 26 bodů a 11 doskoků v prvním poločase. Celkově za sérii zapsala přes 22 bodů a deset doskoků na utkání. Ve třetím finále ji střelecky doplnila pivotka Marija Režan s 20 body, třináct bodů přidala Kateřina Elhotová. Jasnou střeleckou hvězdou Brna byla s 18 body Nikola Dudášová, sedm bodů přidala Michaela Vacková.