USK téměř postupuje, Strakonice útočí

Dvěma duely v úterý pokračoval program v RENOMIA ŽBL. V posledním čtvrtfinále se k postupu znovu přiblížil USK, v sérii o deváté místo je krok od jisté záchrany celek Strakonic.

Strakonice krok od záchrany

Druhou výhru získaly v sérii o deváté místo Strakonice, když přehrály Trutnov také doma 67:56. Sérii tak mohou ukončit v pátek zpět v Trutnově a pojistit si tak devátou příčku.

Klíčový pro duel byl hned úvod, když byl hostující Trutnov jen krátce ve vedení, než převzaly iniciativu Strakonice, které dokázaly v ofenzivně nejlepší první čtvrtině získat dvouciferný náskok. Ve výborném výkonu pokračoval domácí tým i ve druhé čtvrtině, z větší aktivity na obou koncích palubovky sice pramenilo výrazně více chyb (nakonec 25 ztracených míčů), ale také například vyšší počet doskoků, který dával Strakonicím důležité druhé šance a zvyšoval jejich úspěšnost střelby. Náskok ve druhé čtvrtině přerostl patnáct bodů a už neklesl pod dvouciferný rozdíl. Z jedenáctibodové ztráty těsně před koncem třetí čtvrtiny byl naopak v průběhu posledního hracího období rozdíl přes dvacet bodů, než Trutnov v závěru zabral a lehce duel zdramatizoval.

Nejlepší střelkyní utkání byla se 16 body domácí Luisa Vydrová, která přidala i 11 doskoků, na 13 bodů se dostala Alena Jeništová. Jediná dvouciferná střelkyně poražených Tereza Králová nastřílela 15 bodů.

USK pokračuje v poklidu

Druhou čtvrtfinálovou výhru si připsal největší favorit play off RENOMIA ŽBL celek ZVVZ USK Praha. Celek trenérky Natálie Hejkové si po postupu do Final4 Euroligy poradil podruhé s Ostravou doma, tentokrát 110:45 a poslední krok do semifinále proti KP Brno může udělat v pátek v Ostravě.

Oba celky nastoupily v relativně úzkých sestavách, když Pražanek nastoupilo k duelu sedm a hráček SBŠ jen o jednu víc. Na USK byla lehce patrná únava z náročného duelu proti Schiu, s Ostravou si však jako už tradičně od prvních chvil nedělal problémy. V duelu ani jednou neprohrával, už po první čtvrtině byl rozdíl na dvaceti bodech. Pražanky maximálně vedly o pětašedesát bodů, o které zápas i skončil, soupeřky donutily ke třiceti ztraceným míčům, a i přes trápení z trojky ho přeskákaly 56:25.

Zápas ovládla domácí Američanka Alyssa Thomas, která ke 24 bodům se skvělou úspěšností dodala i 11 doskoků, na 20 se dostala Brionna Jones a šestnáct bodů si k předvčerejším třiadvacátým narozeninám nadělila Veronika Šípová. Ostrava měla hned tři hráčky s jedenácti body, a to Josipu Silov, Terezu Motyčákovou a Stellu Tarkovičovou.