USK urval cenný bronz, slaví Jekatěrinburg

Basketbalistky USK Praha skončily v Eurolize na třetí příčce. Rozhodlo o tom jejich vítězství 64:53 v duelu o bronz na Final4 s domácí Šoproní. Finále patřilo obhájkyním z Jekatěrinburgu, které deklasovaly 91:67 Kursk.

Do zápasu zklamaných semifinalistů vstoupily lépe vstoupily hráčky USK a v úvodní čtvrtině si vypracovaly mírný náskok. Ten sice nevydržel a Šoproň hnaná domácím publikem se dostala zpět do hry. Druhá čtvrtina byla podobně na houpačce a až čtrnáctibodové vedení USK stáhly Maďarky na poločasových 31:38 pro USK.

Třetí čtvrtina však nebyla na Final4 devízou pražského týmu a Šoproňi dovolily dostat se znovu zpět do zápasu, rozhodovat se tak muselo až v závěrečné desetiminutovce. V té však udržely domácí celek na pouhých sedmi bodech a dostaly zápas pod svou kontrolu. Závěr už si tedy hlídaly a mohly oslavovat historicky druhý nejlepší výsledek v prestižní soutěži. Euroligu totiž před 4 lety dokázaly vyhrát.

Zásluhu na vítězství měly především Isabelle Harrison a Alyssa Thomas, které zaznamenaly cenný double double. Harrison měla bilanci 12 bodů a 14 doskoků, Thomas si připsala 13 bodů a 15 doskoků. Vyrovnanou ofenzivu vedla se 14 body Francouzka Valeriane Ayayi.

Ve finále nedal Jekatěrinburg šanci Kursku a po výhře 91:67 si připsal třetí euroligový triumf za poslední čtyři roky. Celkem má ruský velkoklub na kontě čtyři tituly. Kursk, který si v semifinále poradil s USK, naopak po předloňském úspěchu další vítězství nepřidal.